') 'kafes' Uygulaması Sona Erdi

Gönderen Konu: 'kafes' Uygulaması Sona Erdi  (Okunma sayısı 392 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrullah TEMEL

  • EvcilSever
  • İleti: 1248
  • Beslediğim Türler: New hampshire-L.Sussex -Kanarya- Keçi
'kafes' Uygulaması Sona Erdi
« : 25 Tem 2017, 13:10:48 »
Tartışma yaratmıştı! 'Kafes' uygulaması sona erdi
Vapurlarda evcil hayvanların kafes içinde ve ağızlık takılarak taşınması istenmişti. Sosyal medya üzerinden örgütlenen on binlerce kişi uygulamanın kaldırılması için imza kampanyası başlatmıştı. İstanbul Şehir Hatları vapurlarında evcil hayvanlar için yeni bir düzenleme geldi. "Kafesi olmayan evcil hayvanlar ağızlık takmak koşulu ile gemilerde yolcu salonlarının dışında ve gemi görevlilerinin gösterdiği emniyetli yerlerde sefere kabul edilecektir" açıklaması yapıldı.

Bunun üzerine Şehir Hatları bir açıklama yaptı ve şöyle denildi: "Sizlerden gelen talep üzerine kafesi olmayan evcil hayvanlar ağızlık takmak koşulu ile gemilerde yolcu salonlarının dışında ve gemi görevlilerinin gösterdiği emniyetli yerlerde sefere kabul edilecektir" dendi.
REHBER KÖPEKLER SALONLARIN İÇİNE KADAR GİREBİLİR
Görme ya da işitme engelli yolcuya refakat eden rehber köpekler, belirlenen yolcu salonlarının içine alınacak.
ÜZÜCÜ BİR OLAY YAŞANMIŞTI
Uygulama İstanbul’dan Muğla’ya tatile           [size=0px]
 giden İpek ve Orçun Orhan kardeşlerin 8 yaşındaki 'Golden Labrodor' melezi 'Sushi' isimli köpeklerinin İDO’ya ait feribotta konulduğu kafeste telef olmasıyla gündeme gelmiş ve tartışma yaratmıştı. (Sabah)http://www.mynet.com/haber/yasam/tartisma-yaratmisti-kafes-uygulamasi-sona-erdi-3163876-1

[/size]
Zor diyorsun , Zor olacak ki İmtihan Olsun .