Reklamlar

Gönderen Konu: Devlet desteği ile arıcılığa başladılar, ihya oldular!  (Okunma sayısı 144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Erol DEMİRBAĞ

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ayrım yok. Tüm kanatlılar güzel.
Devlet desteğiyle başladıkları arıcılıkta 45 olan kovan sayısını kısa sürede 450'ye çıkaran İzmirli çift, yılda 20 ton bal, kraliçe arı ve polen satışıyla 300 bin lira gelire ulaştı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yürüttüğü "Genç Çiftçi Projesi"nden faydalanarak arıcılığa başlayan İzmirli çift, kısa sürede elde ettikleri başarı ve kazançlarıyla dikkati çekiyor.

http://finans.mynet.com/haber/detay/foto-analiz/devlet-destegi-ile-ariciliga-basladilar-simdi-paraya-para-demiyorlar/153616/#7524233

05322827480

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
Ynt: Devlet desteği ile arıcılığa başladılar, ihya oldular!
« Yanıtla #1 : 02 May 2018, 05:36:17 »
İzmir' li olmaları ilgimi çekti ve okudum   :D
Herkesin farklı ilgi alanları var ne güzel.
Benim zerrece ilgimi çekmeyen bir alan  :D
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimiçi Erol DEMİRBAĞ

• EvcilSever
« Yanıtla #2 : 02 May 2018, 07:37:28 »
İzmir' li olmaları ilgimi çekti ve okudum   :D
Herkesin farklı ilgi alanları var ne güzel.
Benim zerrece ilgimi çekmeyen bir alan  :D

Murat Kardeşim. Müsait zamanın varsa, yolun düşerse; kazançları yerindemi!
05322827480

Çevrimiçi Yasin TAŞÇI

• EvcilSever
  • .................
  • Beslediğim Türler: köy tavuğu, nick brown, ligorin, hint.......
« Yanıtla #3 : 02 May 2018, 08:29:03 »
Erol abi rakamlar abartılı ve samimi değil gibi.. arıcılık baba mesleği ve yıllardır bu işi yapıyor ailem benim pek ilgim olmadı ama yinede azda olsa olayların içinde oluyorsun ister istemez. 45 kovan 1e 1 oğul alsan 90 kovan 2. yıl yine aynısı olsa 180 kovan hadi  bunları bölsen 360 eder yine 450 olmaz ayrıca oğul alınan ve bölünen kovanlardan bal verimi bekleyemezsin çünkü arıcılar bilir oğula çalışan kovanlar balı pek biriktirmezler.Hepsini geçtim ortalama 1 çerçeve 2 veya 5 kilo arası bal verir biz buna 3.5 kilo diyelim 3.5x10 petek eder 35 kilo. (35 kilo x 450 =15.750 ) abartılı ve samimi olmayan rakamdan bunu kastetmiştim . Çünkü arının toplayıp biriktirdiği kendisi için kullandığından sonra  senin hasat edebileceğin miktarlar bunlardır aşağı yukarı. Tabii başka hesaplar ve işin içinde başka şeyler yoksa :) kısacası bana pek inandırıcı gelmedi. Bu haberler daha çok arıcılık malzemesi satan şahıslara yarıyor çünkü kredinin tamamını onlar alıp malzeme veriyorlar..
Herşey Sizin Olsun, Bana ALLAH yeter...

Çevrimiçi Erol DEMİRBAĞ

• EvcilSever
« Yanıtla #4 : 02 May 2018, 19:38:09 »
Erol abi rakamlar abartılı ve samimi değil gibi.. arıcılık baba mesleği ve yıllardır bu işi yapıyor ailem benim pek ilgim olmadı ama yinede azda olsa olayların içinde oluyorsun ister istemez. 45 kovan 1e 1 oğul alsan 90 kovan 2. yıl yine aynısı olsa 180 kovan hadi  bunları bölsen 360 eder yine 450 olmaz ayrıca oğul alınan ve bölünen kovanlardan bal verimi bekleyemezsin çünkü arıcılar bilir oğula çalışan kovanlar balı pek biriktirmezler.Hepsini geçtim ortalama 1 çerçeve 2 veya 5 kilo arası bal verir biz buna 3.5 kilo diyelim 3.5x10 petek eder 35 kilo. (35 kilo x 450 =15.750 ) abartılı ve samimi olmayan rakamdan bunu kastetmiştim . Çünkü arının toplayıp biriktirdiği kendisi için kullandığından sonra  senin hasat edebileceğin miktarlar bunlardır aşağı yukarı. Tabii başka hesaplar ve işin içinde başka şeyler yoksa :) kısacası bana pek inandırıcı gelmedi. Bu haberler daha çok arıcılık malzemesi satan şahıslara yarıyor çünkü kredinin tamamını onlar alıp malzeme veriyorlar..

Bizim arıları yönetemiyoruz demekki.  ;D

05322827480