') Gümrük Bakanı'nın Çiftlikbank açıklamaları: Çiftlikbank benzeri 11 şirket var

Gönderen Konu: Gümrük Bakanı'nın Çiftlikbank açıklamaları: Çiftlikbank benzeri 11 şirket var  (Okunma sayısı 484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yemliha KORKMAZ

 • Teknik Yönetici
 • EvcilSever
 • İleti: 1467
 • Beslediğim Türler: Orpington
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Çiftlikbank benzeri 11 şirket daha olduğunu, bakanlığın bunlara yönelik incelemelerinin devam ettiğini söyledi.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Katar'ın başkenti Doha'da Katar-Türkiye İş Forumu'nu takip eden gazetecilere Çiftlikbank'a yönelik devam eden soruşturmalara dair açıklamada bulundu.
 
Bir süredir bakanlık denetiminde olan ÇiftlikBank'a benzer 11 organizasyon daha olduğunu söyleyen Tüfenkci, "Saadet zinciri gibi çalışıyorlar. Somut mal alım-satımı olmadan yüksek kâr vaadiyle insanları sisteme dahil ediyorlar. 3-4 ay ödeme yapıyorlar. Ondan sonra ödeme yapamayınca ortadan kayboluyorlar" dedi.     
 
"Şikayetler doğrultusunda inceleme başlatmıştık. Müfettişlerimiz incelemelerini iki konuda bitirdi. Bir konuda çalışmaları son aşamaya geldi" açıklamasında bulunan Tüfenkci, Çiftlikbank benzeri bu 11 organizasyonu da müfettişlerin incelediğini belirterek bunların İzmir, Konya, İstanbul, Ankara gibi şehirlerde olduğunu söyledi.
 
Edinilen bilgilere göre piramit satış sistemi olarak nitelendirilen şüpheli ticari işlemlerde bulunan 11 şirket şöyle: "Çılgın Tavuklar, Maden.İm, Çiftlikmania, Ukash İnternet Hizmetleri, Skp Teknoloji Sanal Market, Cashçiftlik, Elit Çiftlik, Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık, Çiftlikshop, Bizim Tavuklar, Ekolium Bilişim"http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/gumruk-bakani-ciftlikbank-benzeri-11-sirket-var/145602/
« Son Düzenleme: 08 Mar 2018, 16:25:45 Gönderen: Mustafa UÇAR »

Çevrimiçi Erol DEMİRBAĞ

 • EvcilSever
 • İleti: 3107
 • Beslediğim Türler: Ayrım yok. Tüm kanatlılar güzel.
Ynt: Gümrük Bakanı: Çiftlikbank benzeri 11 şirket var
« Yanıtla #1 : 18 Oca 2018, 19:01:40 »
Kişiler incelemeden, bilgi sahibi olmadan  katılımda bulunmazlarsa, zor durumda kalmazlar.
Burada  kümesi olan, hayvanlarla iç içe yaşayan gerçek besiciler var.
Yakınlarındaki yetiştiricilerin yerlerine ulaşıp, gerekli bilgiler alınabilir.

05322827480

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

 • Genel Moderator
 • EvcilSever
 • İleti: 3384
 • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
 • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
Ynt: Gümrük Bakanı: Çiftlikbank benzeri 11 şirket var
« Yanıtla #2 : 19 Oca 2018, 06:08:36 »
Bunlara inanlara şaşırıyorum...
Parayı borsaya yatır ,hisse senedi al daha iyi, tavuk nedir ya  :)
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Mustafa UÇAR

 • Genel Moderator
 • EvcilSever
 • İleti: 1210
 • instagram.com/mustafaaucarr
 • Beslediğim Türler: Hindi, Kaz, Amerikan/Pekin Ördek, Beç, Köy Tavuğu
Ynt: Gümrük Bakanı: Çiftlikbank benzeri 11 şirket var
« Yanıtla #3 : 08 Mar 2018, 16:24:37 »
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, canlı yayında Çiftlikbank ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 
Bakan Tüfenkci, TGRT Haber canlı yayınında Çiftlikbank'ın üye sayısını açıklarken, inceleme başlatacaklarını açıkladı. Tüfenkçi, "Kamuoyunda Çiftlik Bank olarak bilinen sistemin, bakanlığımız gelen şikayetler üzerine inceleme yaptı. Ve baktığımızda sistemde 132 bin aktif üye olduğunu gördük, 380 bine yakın da pasif üye var. 500 bine yakın üyelik sistemi var. Neredeyse çok afaki kâr vaatleri var ve toplanan ciddi paralar var. Konu TCK tarafından değerlendirilmek üzere ilgili cumhuriyet başsavcılığına iletilmiştir. Bir örneği de MASAK'a gönderilmiştir" dedi.
 
BUNDAN SONRA NE OLACAK?
 
Bakan Tüfenkci'nin sözlerinin satır başları şöyle:
 
Bu incelemeyi, niyet kötü olunca 'Bakanlık ödemelerimizi durdurdu, bilmem ne yaptı. Bankalara blokaj koydurdu.' Hiçbir blokaj da yok bir şey yok. Zaten sistem sakat olduğu için bu belli bir yerde patlıyor. Parayı toplayamadığı için yoksa eğer üyelerine ödemeler yapacaksa hiçbir engel yok. Hiçbir hukuki engel yok. Ödemelerini yapabilir, taahhütlerini yerine getirebilir.
 
Sadece biz tespit ettiğimiz hususlarla ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Piramit satış dediğimiz saadet zinciri kapsamında işlem yapması noktasında suç duyurusunda bulunduk. Bu sadece davanın açılması da yetmez, savcılık da inceleme yapacak. Dava açılmasına karar verilirse dava açılacak.
 
 
Vatandaşlarımız çok dikkatli olması lazım. Bu tür hayali kâr, yüzde 33'lere varan kâr vaat ediyor. Sisteme giriş yavaşladığı için bu sefer faaliyet alanlarıyla ilgili 'ben şu işleri yapıyorum, şarküteri aldım, bilmem ne yaptım' Dolayısıyla oradan elde ettikleri kârlarla o sistemi döndürmeleri mümkün olmadığını gördükleri için bu bahanelerle insanları kandırıyorlar. Ben bir kez daha söylüyorum. Bakanlık incelemesi bitmiştir, raporları ilgili yerlere vermiştir.
 
Eğer sistem yöneticileri ödeme yapmak istiyorlarsa, daha önce yapabilirlerdi yine yapabilirler. Şu an durdurduğumuz bir faaliyet yoktur. Ama şunun altını çiziyoruz, bu sistem doğru bir sistem değil.
 
 
İdari olarak reklamlarını durdurduk. Daha fazla tüketicinin aldanmasının önüne geçmek adına. Bakanlığımızın idari yaptırımlarının tamamını uyguladık. Cezai noktada da cumhuriyet savcılıkları yetkilidir. Bu konularda mevzuat eksikliklerini gidermek adına çalışma yapıyoruz.
 
PARA YATIRANLAR NE YAPSINLAR?
 
Onlar da cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunabilir. İlgili davalarını açabilirler.

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/gumruk-ve-ticaret-bakani-bulent-tufenkciden-canli-yayinda-ciftlikbank-aciklamasi/147867/