Gönderen Konu: Yumurta anomalisinin nedeni ve son örneği  (Okunma sayısı 583 defa)

Yazılar resimler alıntıdır...
Yumurta içinden yumurta nasıl çıkar işte yumurta anomalisinin nedeni ve son örneği
Avustralya'da devası tavuk yumurtasının içinden çıkanlar konuşuluyor. İşte yumurta anomalisi olarak adlandırılan olayın detayları...
 Avustralya'daki pazar günü muazzam bir yumurta görüntüsünü yayınladı. İnsanlar gördükleri yumurta karşısında heyecanlıydılar. Scott Stockman adlı bir adamın marketten aldığı yumurtanın bir tavuktan çıktığına kimse inanmıyordu.
Çünkü 176 gram ağırlığındaki yumurta daha çok bir kaz yumurtasını andırıyordu. Devasa tavuk yumurtasının içinden ne çıkacağı ise merak konusuydu. Herkes içinden yavru çıkmasını bekliyordu ancak hiç de öyle olmadı.
Yumartanın sahibi yumurtayı kırdığında içinden normal boyutlarda bir yumurta daha çıktı. Üstelik kusursuz bir şekle ve kıvama sahipti. İnsanlar gördükleri karşısında dehşete düştü ve bunun nasıl olduğunun yanıtını aramaya başladılar.
Çok alışılmadık bu tablonun biyolojik açıdan bir açıklaması vardı elbette. Yumurta anomalisi olarak adlandırılan bu durum. Tavuğun üreme kanalına birden fazla yumurta sarısı bırakmasından kaynaklanan bir durum. Kanalda kalan ve kabuklaşmaya başlayan yumurtanın üzerine ertesi gün yeni yumurtanın gelmesiyle oluşuyor.
05322827480

Ynt: Yumurta anomalisinin nedeni ve son örneği
« Yanıtla #1 : 09 Mar 2018, 11:32:52 »
Büyük yumurta
05322827480

Çevrimdışı Mustafa UÇAR

Ynt: Yumurta anomalisinin nedeni ve son örneği
« Yanıtla #2 : 09 Mar 2018, 15:29:26 »
Devasa tavuk yumurtasının içinden ne çıkacağı ise merak konusuydu. Herkes içinden yavru çıkmasını bekliyordu ancak hiç de öyle olmadı.

Haberi iyice ilginçleştirmek için kullanılan cümle çok ilginç :D
İyiden iyiye süpriz yumurta sıfatına bürümüşler