Reklamlar

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Antalya / Ynt: Merhaba
« Son İleti Gönderen: Yemliha KORKMAZ Bugün, 00:54:15 »
Hoşgeldiniz
2
Antalya / Ynt: Merhaba
« Son İleti Gönderen: Okan OĞUZ Bugün, 00:27:27 »
Hoş geldiniz.
3
Sağlık / Ynt: Civcivimin dili boğazına kaçtı
« Son İleti Gönderen: Metin Kuruşcu Dün, 20:41:39 »
cevabınız için teşekkür ederim, şuanda civcivim iyi, ağzındakini çıkarmaya çalışırken sanırım boğazı tahriş oldu dün birşey yiyip içemedi ama bugün gayet iyi nefes alıyor yürüyor koşuyor yemek yiyor fakat dilinin altında birikiyor yedikleri, ağzına biberonla su damlatıyorum susuz kalmasın diye. Her geçen gün daha da iyiye gidiyor düzelir inşallah teşekkür ederim
4
Sağlık / Ynt: Civcivimin dili boğazına kaçtı
« Son İleti Gönderen: kemal AYDIN Dün, 20:37:15 »
iyi bayramlar,  açık veteriner bulamadığım için forumlarda yardım  arıyorum, benim 1 tane civcivimin var bugün çıkardığı ses ile uyandım ve nefes almakta zorlanıyordu, diline yapışmış saç yumağını gördüm boğazına doğru dilini çekiyordu bende  saçı  keserek çıkardım şimdi ise dilini boğazına doğru çekti olduğu yerde gözünü kapatıp nefes almakta zorlanıyor ağzını açtığımda dili görünmüyor, kursağının sol üst tarafı sert sanki boğazı oraya kaymış lütfen yardım edin
  çok geçmiş olsun. sanırım kimsenin başına böyle bir olay gelmemiş. veya bayram dolasılıyla tecrübe'li kişiler görmemiş.fakat yinede bilen birileri bu durumda neler yapılmalı diye bi açıklama yaparsa yarın bizlerinde başına böyle birşey gelirse ne yapmamız gerektiğini öğrenebiliriz !!!   Bu arada    sonuç ne  civcivin sondurumu?
5
Sağlık / Ynt: Civcivler kabız olurmu
« Son İleti Gönderen: kemal AYDIN Dün, 20:15:39 »
konu baya eski ama benim de yeni başıma geldi.Ne zaman google amcaya civcivlerim için bi soru yazsam bizim site çıkıyor. ne mutlu hepinize. demin bende farkettim civcivim poposun'da pislik vardı kurumuş taş olmuş ve
 arkası gursak gibi şişik'di. önce yumuşatmak için ıslattım sonra temizledim ve poposun'daki tüyleri makasla kesdim. ve sizlerin tavsiyesi üzerine 2 damla kadar civcivin ağzına ve birazda poposuna sıvı yağ sıktım.ve civciv ıslak ve üşümüş halde annesinin altına girdi. normalde anne tavuk temizliyor fakat tavuğun altına 17 civciv koyunca sanırım hepsi ile ilgilenmek zor oluyor. umarım sabahleyin civcivin şişligi iner.
6
Kümes içinde tüneyecekleri yerleri yerler varmı?
Kümes içinde yemlemeye devam. alışacaklar. Kolay gelsin.

Evet kümese uygun tünekler yaptım, zaten sabah kümesi açarken tünekte olanları görüyorum. Yani tek yolu dışarıda yemlememek, yem ve suyu sadece kümeste bulundurmak mı?

Teşekkürler.
7
Aktiviteler / Ynt: Evcil Sevgisi Muhabbet Hanesi
« Son İleti Gönderen: Yasin TAŞÇI Dün, 11:04:29 »
Herkese iyi günler ... iyi haftalar
8
Dün dışarıda yem bile vermedim, yemlerini kümesin içine koydum. Bir iki tanesi gün içinde kümese girip yemlendi ama akşam olunca yine tık yok. Neler tavsiye edersiniz?

Kümes içinde tüneyecekleri yerleri yerler varmı?
Kümes içinde yemlemeye devam. alışacaklar. Kolay gelsin.
9
Piliç olana kadar kedi tehlikesi var. Bazı kediler piliçlere dahi saldırabiliyor
Kolay gelsin.

Teşekkürler, hem size hem de bilgisi olan diğer üyelere bir soru daha sorayım izin verirseniz.

Civcivlerimi (sanırım artık piliç oldular, 50 günlükler) yeni kümeslerine koyalı bir hafta oldu, ilk bir kaç gün kümesten dışarı çıkarmadım. Sonraki günlerde 4-5 saat dışarıda gezinmelerine izin verdim, sonra da akşam olmadan toplayıp kümese geri koydum.

En sonunda da sabah salıp akşam hava kararana kadar bekledim, kendileri kümese girmediler. Akşam ezanı okunmadan hava kararmaya başlayınca bir duvarın dibine toparlanıp geceleme pozisyonu almaya başladılar (sanırım.)

Öyleki kendilerinin kümese girmeyeceğini anladığım için yanlarına gelip tek tek elime aldığımda tepki bile vermediler. Sanırım havanın kararmaya başlamasından dolayı görme yetileri azaldığı için öyle sakinlerdi.

Ertesi gün tekrar denedim yine girmediler kümese, hava kararmadan önce kümese dönmeleri gerektiğini nasıl öğrenecekler acaba?

Kümeste tecrübeli başka tavuklar olsa onlardan öğrenebilirler sanırım, ama böyle bir imkanları yok şu an.

Dün dışarıda yem bile vermedim, yemlerini kümesin içine koydum. Bir iki tanesi gün içinde kümese girip yemlendi ama akşam olunca yine tık yok. Neler tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.
10
bit için kümese mazot sıkmak imkan varsa pürmüze yakmak lazım tavuklarda odun külünde eşinirse bit mit kalmaz

Teşekkürler, pürmüzüm var. Bit sıkıntısı olduğunda mazotun işe yaradığını okudum forumda, açık havada toprakta gezinti yapıp toprak banyosu yapabiliyorlar. Yine de kül gerekli mi acaba?
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10