• 20 Oca 2018, 09:17:07
Hoşgeldin, ziyaretçi! Lütfen oturum aç yada kayıt ol.

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Aktiviteler / Ynt: Evcil Sevgisi Muhabbet Hanesi
« Son İleti Gönderen: Erol DEMİRBAĞ Bugün, 08:25:13 »
Kolay gelsin arkadaşlar.
2
Aktiviteler / Ynt: Evcil Sevgisi Muhabbet Hanesi
« Son İleti Gönderen: Murat GÜLCEK Bugün, 05:46:07 »
Hayırlı günler , iyi haftasonları
3
Tavuk / Ynt: Yumurtalık tavuk olarak hangi ırkı seçmeliyim?
« Son İleti Gönderen: ismail kuşçu Dün, 18:07:41 »
aşı ilaç yapmayacaklar için safkan turken en iyisi yem tüketimide normal iyi yumurta veriyor hastalık mastalık bilmiyor çok hijyen aramıyor ama safkan olması şart
4
Erol Bey
Otobüse bindim geliyorum Hindiyi Ispartaya getirip yiyeceğim dişi var ama siyah. Mecbur yemek zorundayım.
Sana söylenecek kelime bulamıyorum. Ondan dolayı sadece alkışlıyorum....  Emeğine yüreğine sağlık....

Bekleriz. Siyah için önceden arayan bir arkadaşımız var.
Kırmızı olabilirse iyi olacak. Bulamazsak. Siyahla olacak sanırım. Hayırlısı.
Hepimizin emeklerine, yüreklerine sağlık.
5
Yok çok şükür abi bir ara çok sıkıntı yaşadık ama şimdi alıştılar birbirlerine sakinler , kış olmasından sebep biraz aralıklı oluyor ama gidiyorum
Problem yoksa mesele yok. Kolay gelsin.
6
Tavuk / Ynt: Yumurtalık tavuk olarak hangi ırkı seçmeliyim?
« Son İleti Gönderen: ihya Kumdereli Dün, 15:42:26 »
bu konu çok derinlere gider neresinden tutacaksın..

Lohman Ataks ve Legorin i sevmiyorum.  Hibrit oldukları için. 

Üretim yapmak için Ana hatları elinizde olmalı.

Bu ırklar piyasaya yüksek verimli olarak lanse edilmiştir. Ve bu hayvanı kendiniz üretip çoğaltamazsınız. Ya ne yaparsınız ..reklamlara aldanıp gider yarkacıdan parayı verip alırsınız.. 2 yıl sonra gider tekrar alırsınız.. sonra tekrar ..tekrar ..  her zaman almak zorundasın..

Ama ben böyle yapmıyorum.. kendim üretiyorum.. yarkacıya muhtaç değilim. sizde kendiniz üretin. civciv büyütmek zor değil.. madem bu işi yapacaksın öğreneceksin o zaman..

öyle armut piş ağzıma düş yok..

ben yumurta için RIR, et için BRESSE besliyorum.. İkisi de harika ırklar.  Maceraya ve zaman kaybına gerek yok.  Ben çok mutluyum.. Kendi göbeğimi kendim kesiyorum.

muhabbetle......

mete bey legorine hakkını iade etmek lazım.. RIR gibi, Bresse gibidir.. hibrid degil! saf ırktır..
RIR 150 gr. Yakın Yem yer,
ticari düşünen arkadaşlar lohman ve ataks ların yumurtalarının verildiği fiyata rır ları veremezler..
hele legorin (80 gr yer)  2 katı fark..  rekabet le alakalı yazıyorum bunları.
ve rır gurk olur. Melezleme ihtiyacı duyulmuşki böyle..
Tabi hobi başka.
Saygılar
7
Hayvancılık Haberleri / Ynt: Mardin'de kuş gribi paniği
« Son İleti Gönderen: Fevzi ÜNAL Dün, 15:28:37 »
Şimdi haberlerde gördüm . Hayır olsun da Mardin e çamur yağıyormuş. Hastalıkları da getiriyor demek ki....
8
Erol Bey
Otobüse bindim geliyorum Hindiyi Ispartaya getirip yiyeceğim dişi var ama siyah. Mecbur yemek zorundayım.
Sana söylenecek kelime bulamıyorum. Ondan dolayı sadece alkışlıyorum....
Emeğine yüreğine sağlık....
9
Teşekkürler. Kümesine gidiyormusun. Problem yoktur umarım.
Yok çok şükür abi bir ara çok sıkıntı yaşadık ama şimdi alıştılar birbirlerine sakinler , kış olmasından sebep biraz aralıklı oluyor ama gidiyorum
10
geçmiş olsun üzücü
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10