Reklamlar

Gönderen Konu: Bana Özel Kanarya Mama Yapımım (Zor Zanaat Kanarya Üreticiliğ) :)))  (Okunma sayısı 4740 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Ali KOÇ

• EvcilSever
    • kanaryavedogakuslari
  • Beslediğim Türler: Kafes Kuşları
Arkadaşlar 

http://www.kanaryavedogakuslari.com/forum/showthread.php?t=8081&page=3 da daha önce paylaştığım bana özel benim uyguladığım yumurtasız mama tarifini ilgi duyan arkadaşlar faydalansın diye  resimlerle vermeye çalışacağım....

1 Ölçek Rusk 1 Ölçeğimiz Kuş Sayısına Göre Değişir Benim 1 Ölçeğim Takriben 100 Gr. Kadardır Bana Tam Yetiyor.

Ayrı Bir Kaba Rusk'u Boşaltıyorum....

1 ölçek Rusk'a 1 ölçek Su İlave Ediyorum 4-5 Dakika Kadar Bekletiyorum.

Ayrı Bir Kaba 3 Ölçek Mamayı Koyuyorum.

Takriben 300 Gr. Olan 3 Ölçek Hazır Mamaya 15 Gr. Breedmax 20 Gr. Kadar Yumurta Akı Tozu, Bir miktar Nijer , Bir Miktar Haşhaş , Bir Miktarda Perilla Tohumu (Tohumlar Takriben 100 Gr. Kadar) Bunları İyice Kuru Olarak Karıştırıyorum.

Ayrı Kabda Olan Nemlenmiş ve Şişmiş Rusk'u Diğer Karışım Yaptığım Mamaya Karıştırıyorum.

Nemli Ruskla Kuru Karışımlı Mamamı İyice Karıştırıyorum ve Mamanın Tamamı Görüldüğü Gibi Nemleniyor.

Nemlenmiş Mamanın Üstüne Daha Önceden Dondurucudan çıkarttığım ve Çeşme Suyuyla Çözdüğüm Ve Süzmesi İçin Kenarda Bekleyen Çimlenmiş Tohumlarımı Mamamın Üstüne Boşaltıyorum. (Takriben 100 Gr. Kadar)

İçerisinde Haşlanmış Yumurta Olmayan Mamamız servise Hazır.

Görülen Mamalıktan Yavrusu Olanlara Günde Sabah ve Akşam Taze Olarak Hazırlamak Şartıyla Günde 2 defa Servis Yapıyorum.(Mamamız Fazla Olursa İçerisinde Taze Haşlanmış Yumurta Olmadığı için Buzdolapta Bekletmemizde Hiç Bir Mahsuru Yoktur)

Bu Mamayla Beslenerek Büyüyen Kahverengi Pastel Mozaik Ailemiz Baba + Anne = 5 Yavru Hayatından Oldukça Menmun Görünüyorlar....   ;) :) :)

Bir Başka Ailemizde Kursaklarına Bakarsan (Serinus Serinus X Kanarya ) Benden Hemen Sonra Yavrularına İyi Bir Servsi Yapmışlar..... ;D ;D

Not: Sabah Takriben 700 Gr. Akşam'da Takriben 700 Gr. Kadar Hazırladığım Şekilde Kuşlarıma Mama Veriyorum Yani Günlük 1.400 Gr. Bu verdiğim Mamadan Günlük Olarak Takriben 200 Gr. Mama tüketilmiyor ve Bunları Ayrı Bir Poşede Koyarak Sabah ve Akşam Yerlere Dağılan Yem ve mamalarıda Süpürüp Bahçedeki Doğal Ortamdaki Kuşlara Serçe,Kumru ve Yabani Güvercinlere Servis Yapıyorum Tüm Kuşlara Afiyet Olsun.

Çevrimdışı Beyhan KARACA

• ONURSAL
  • EvcilSever
  • Beslediğim Türler: susex.austrolorp.baf susex.rır.ligorin.güvercin
abim bak çok zorluyon bizi ek iş yükleme zaten kanaryaya doyamadım yolumdüşerse gelirim bak  ;D ;D ;D
:)
hastasıyız dede

Çevrimdışı Beyhan KARACA

• ONURSAL
  • EvcilSever
  • Beslediğim Türler: susex.austrolorp.baf susex.rır.ligorin.güvercin
çok özenle hazırlıyorsun abim hakikaten senin işin zor bu yemi civcivlere versekmi
:)
hastasıyız dede

• EvcilSever
    • kanaryavedogakuslari
abim bak çok zorluyon bizi ek iş yükleme zaten kanaryaya doyamadım yolumdüşerse gelirim bak  ;D ;D ;D

Beyhan kardeşim gel başım üstüne  :) aman sakın bulaşma kanarya üretimi ZOR ZANAAT :))))

• EvcilSever
    • kanaryavedogakuslari
çok özenle hazırlıyorsun abim hakikaten senin işin zor bu yemi civcivlere versekmi

Verilebilir ama bence gerek yok kanaryalar çok hassas dışarı çıkmıyor ama civcivler ne bulsa yiyor daha şanslılar :D bak mamaları avrupadan geliyor onları da ekleyeceğim birde çimlenme yemleri uygulamamı atacağım amma sakın bulaşma derim  ;) ;) :)

• EvcilSever
    • kanaryavedogakuslari
Kullandığım ithal Alman malı mama ve rusk

Çevrimdışı Emre GÜRLEK

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: keklik, cin tavuğu
Bu rusk ne işe yarıyor ?

Çevrimdışı Emre GÜRLEK

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: keklik, cin tavuğu
Mehmet abi bende tekrar başlayacam kanarya bakmaya böyle gidişte :D

Çevrimdışı Mehmet ARPAT

• EvcilSever
Abi benim bile kuş olasım geldi bu ilgi,alakayı görünce. :) Allah emeklerinin karşılığını görmeyi nasip etsin inşaallah.
Sevenlerimiz bize yeter.

Çevrimdışı Ferhat ÖZARSLAN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Denizli,Köy Tavuğu
Bu rusk ne işe yarıyor ?
Benim bildiğim kadarıyla yemi nemli tutuyor.
« Son Düzenleme: 02 Şub 2015, 19:30:40 Gönderen: Ferhat ÖZARSLAN »

• EvcilSever
    • kanaryavedogakuslari

Bu rusk ne işe yarıyor ?

Emre kardeşim aşağıda Ferhat kardeşimiz yazmış kuru olan mamayı kısa sürede yumuşatmak ve uzunca süre yumaşak kalmasını sağlamaktır. Ayrıca rusk'un aşağıdaki faydalarıda mevcut.

Quiko Rusk Kuşlar İçin Tamamlayıcı Yem 1 kg

Kanarya, muhabbet ve tropikal kuşlar için gelişim, tüy dökümü ve üreme döneminde tamamlayıcı etkiye sahip yemdir.

Kullanımı:

Soğuk su ile ıslatılıp mama ile karıştırılıp verilir.

Malzemeler: buğday unu, maya

Garantili Analiz:

Ham Protein [min.] 9,50%

Ham Yağ [min.) % 1,30

Ham Lif (max.) 3.00%

Ham Kül (en çok) 4,00%

Nem (max.) % 5,00

Mehmet abi bende tekrar başlayacam kanarya bakmaya böyle gidişte :D

Emre kardeşim tavsiye etmem  :)

Abi benim bile kuş olasım geldi bu ilgi,alakayı görünce. :) Allah emeklerinin karşılığını görmeyi nasip etsin inşaallah.
Bu rusk ne işe yarıyor ?
Benim bildiğim kadarıyla yemi nemli tutuyor.

Aynen doğru  :)

Çevrimdışı Cengiz UĞURGEL

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: BRESSE.
Sevgili Koç çok şükür kurtardım bu mama derdinden,artık yarışmaları bıraktım sadece dinlemek için besliyorum.Az koşmadık yarışmalara beraber.