Gönderen Konu: kulucka makinesi yapımı  (Okunma sayısı 14448 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Cem YILMAZER

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: brahma , susex , köy tavuğu , ataks-s, fizan , rahibe fizan , japones. ayam cemni , sultan, zibri
Ynt: kulucka makinesi yapımı
« Yanıtla #50 : 03 May 2016, 21:16:18 »
arkadaşlar 6 adet bıldırcın cıkımı tahmin ediyordum 9 adet cıktı şimdilik 6 adetin üstü buzdolabından cıkarttığım 15 günlük yumurtalardan cıktı belki daha çıkar makinamda lastik contalar olmadığı için zannedersem geç cıkım oluyor düngece ilk yumurtayıcatlattı biri biraz ümütlendim bugün  baktım ne durumda diye 2 tane daha delmiş 3 oldu biri biraz önce çıktı başka varmı bilmiyorum inş gecde olsa cıkımlar olucak heralde  bir yerde hata var geç çıkım oluyor onu keşfetmek lazım bazı önlemler alıcam

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: brahma , susex , köy tavuğu , ataks-s, fizan , rahibe fizan , japones. ayam cemni , sultan, zibri
« Yanıtla #51 : 04 May 2016, 07:59:24 »
burdan yazıyorum devamlı ama  makine yappanlara yazıların belki faydası olur diye benim eksiklerimden fazlalarımdan yanlışlarımda faydalansınlar diye makine de biraz ısı sorunu olduğu artık kesinleşti oda tahminim gibi lastik lerin olmadığındandır normal cıkımı 1,5 gün geçti 1 gün geç başladı zaten cıkım tek tek oluyor 1 çıkan 2 de delen vardı şimdi çıkan sayısı 4 delende 4 daha var görünüyor bıldırcınlarda 9 da kaldı makina % 50 liyi yakaladı bence başarılı sayılır ilk deneme için daha cıkımlar da olur gibi geliyor onlarıda yazıcam çıkım bitince hepsinin resimleyip buraya koyarım %80 i bulursa heralde başarmış olurum yinede yeni ufak ayarlamalar sayıyı arttırcaktır

Çevrimdışı Ugur TORUN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Australorp
« Yanıtla #52 : 04 May 2016, 09:05:37 »
burdan yazıyorum devamlı ama  makine yappanlara yazıların belki faydası olur diye benim eksiklerimden fazlalarımdan yanlışlarımda faydalansınlar diye makine de biraz ısı sorunu olduğu artık kesinleşti oda tahminim gibi lastik lerin olmadığındandır normal cıkımı 1,5 gün geçti 1 gün geç başladı zaten cıkım tek tek oluyor 1 çıkan 2 de delen vardı şimdi çıkan sayısı 4 delende 4 daha var görünüyor bıldırcınlarda 9 da kaldı makina % 50 liyi yakaladı bence başarılı sayılır ilk deneme için daha cıkımlar da olur gibi geliyor onlarıda yazıcam çıkım bitince hepsinin resimleyip buraya koyarım %80 i bulursa heralde başarmış olurum yinede yeni ufak ayarlamalar sayıyı arttırcaktır

Ha gayret Ozgur abi olacak insallah :)
Fotograflari ozellikle bekliyorum.

• EvcilSever
« Yanıtla #53 : 05 May 2016, 00:52:03 »
sağol uğur  oldu heralde biraz evvel birtane daha çıktı 13 olduyada 12 karıştırdım şimdi birtane yine deldi ama geriye 5 yumurta kaldı onlarada bakmadım döllümü dölsüznü onu bile bilmiyorum 2 tane dölsüz ayırmıştım ama onuda yumurtaları yatırırken 6 adette kontrol ettim diğerlerine bakmadım sürpriz olsun dedim 20yumurtada şuan 14 cıkıcakla diyelim bıldırcın 9 adet cıkması gerekenden 3 fazla çünkü  nerdeyse 10 gündüz buzdolabında duranlardan da 3 tane cıkmış :) 5 yumurtayı bekliycem yarın akşamda onlara bakarım artık dölsüzse kapatırım makineyi  temizler,m %kaç cıkım oldu döllülerde belli olucak yarın akşam geçte olsa cıkımlar tamamlandı diye düşünüyorum bana göre ilk  deneme başarılı sizlerin görüşlerinide bekliyorum bu arada

not unttuğum bir cıkan daha var sarısını tam içine cekmemişti o gece öldü ilk cıkan civcivdi
« Son Düzenleme: 05 May 2016, 00:54:28 Gönderen: Özgür Cem YILMAZER »

Çevrimdışı Öner GÜLEN

• EvcilSever
  • Öğrenilmesi gereken ilk dil; tatlı dildir.(nokta)
  • Beslediğim Türler: ***
« Yanıtla #54 : 05 May 2016, 08:19:36 »
Abim maşallah geçte olsa güzel olacak inşallah. Seninle konuştuğumuz konuları çözersen bence güzel bir oran ve kendi yaptığın iyi bir makineye sahip olacaksın.  ;)  :D
Her insan kendisine yakışanı yapar. Çünkü kalite asla tesadüf değildir.
Bir gülümseme ile insanlığınızdan neyiniz eksilir? Belkide o gülümseme ile dünyamız değişir.(öner gülen)

Çevrimdışı Ugur TORUN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Australorp
« Yanıtla #55 : 05 May 2016, 12:36:06 »
sağol uğur  oldu heralde biraz evvel birtane daha çıktı 13 olduyada 12 karıştırdım şimdi birtane yine deldi ama geriye 5 yumurta kaldı onlarada bakmadım döllümü dölsüznü onu bile bilmiyorum 2 tane dölsüz ayırmıştım ama onuda yumurtaları yatırırken 6 adette kontrol ettim diğerlerine bakmadım sürpriz olsun dedim 20yumurtada şuan 14 cıkıcakla diyelim bıldırcın 9 adet cıkması gerekenden 3 fazla çünkü  nerdeyse 10 gündüz buzdolabında duranlardan da 3 tane cıkmış :) 5 yumurtayı bekliycem yarın akşamda onlara bakarım artık dölsüzse kapatırım makineyi  temizler,m %kaç cıkım oldu döllülerde belli olucak yarın akşam geçte olsa cıkımlar tamamlandı diye düşünüyorum bana göre ilk  deneme başarılı sizlerin görüşlerinide bekliyorum bu arada

not unttuğum bir cıkan daha var sarısını tam içine cekmemişti o gece öldü ilk cıkan civcivdi

Masallah abi daha ne olsun, ilk sefer icin bence gayet basarili,.
İnsallah senin makinenin son haline gite bende kendiminkini yapacam o yuzden acele ediyorum.
İnsallah ay basina ingiltereden yumurta siparis edecegim, onlara yetistirmek iatiyorum :)

Selamlar

• EvcilSever
« Yanıtla #56 : 05 May 2016, 22:55:41 »
kalan 5 yumurtada döllüymüş biryere kadar gelişmiş ama nekadar gelişmiş bilmiyorum  kırmadım yumurtaları bu akşamda kalsın  dedim hesabıma göre 23 yumurta koymuşum 15 canlıçıktı 1 i öldü 2 dölsüz 5 de hala çıkmadı çıkmaz gibi geliyor artık yarın kırıp kontrol edicem 1 gece da şansvereyim dedim :) 15 tane bıldırcın koymuşum 9  çıkım olmuş ben 6 bekliyordum bundada 2 veya 3 kere  1 er 2 şer saat elektirik kesildi yinede başarılı lastiğide aldım onuda takınca cokdaaha iyi cıkım alırım 2 hata var onlarıda gördüm düzelticem
1 - buhar girişinin yerini biraz daha yukarıdan açıcam çümkü nem yapıyor altan su taşıyor altabiraz su toplancak ve kolayca boşaltılıcak şey yapıcam ara hortum nem yapmasın diye kısaltılıcak

2 - 1 adet daha pis havaçıkışı daha atıcam ve aldığım kapı contalarını takıcam sonrada 2 denemeye gecicem birazdaha düzgün olarak busefer istediğim ırkları kendim için yüklüycem ama  bu cıkan lar bu cuma ve pazartesi hepsi yeni sahiplerine  hediye olarak gidicek yaklaşık 30  32 tane civciv

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
« Yanıtla #57 : 06 May 2016, 01:21:41 »
Eline sağlık, hayırlı olsun Özgür abi.
Smyrna Rottweiler Kennel

• EvcilSever
« Yanıtla #58 : 09 May 2016, 21:05:18 »
arkadaşlar civcicivleri paylaşamadan burdan gittiler 13 tane pazartesi yada salı ben götürcektim onlarıda ama arkadaş annesine ziyarete gidiyormuş oraya gidicekti zaten civcivler kendi götürdü cuma sabahı gelip aldı o yüzden yükleyemedim

• EvcilSever
« Yanıtla #59 : 09 May 2016, 21:09:41 »
bu akşammustafa abiden gelen yumurtaları çıkıma alıcam onlarıda yeni makinede çıkartıcam onda gayet güzel cıkım aldım çünkü birkaç gün sonra cıkımı burdan yazarım busefer resimleri atlamam bunlar bende kalıcak çünkü muştafa abinin göderdiği yumurtalar 22 adet hepsi

• EvcilSever
« Yanıtla #60 : 09 May 2016, 23:59:32 »
bu akşammustafa abiden gelen yumurtaları çıkıma alıcam onlarıda yeni makinede çıkartıcam onda gayet güzel cıkım aldım çünkü birkaç gün sonra cıkımı burdan yazarım busefer resimleri atlamam bunlar bende kalıcak çünkü muştafa abinin göderdiği yumurtalar 22 adet hepsi

biraz önce yumurtaları çıkıma aldım ellemedim ama 2 tanesinde gelişme olmamış gibi duruyor yinede yatırdım cıkım için 3 yada dörtgün sonra belli olucak inş en az 20 adet çıkım olur bir ümüt 22 side cıkar inş

• EvcilSever
« Yanıtla #61 : 17 Şub 2017, 22:38:09 »
arkadaşlar kendi yaptığım makineyi bir süredir kullanamıyordum çin işiyle uğraştım azaz d aolsa şimdi bozuk fanı değiştim yeni hava deliklerini ayarladım ve makinanin içine 2 rafa 4 kenadınada mum koydum en altada kenarlara 4 mum koydum 12 mumla hava sirkilasyonunu heryerde hem fanlı hem fansız test ettim ve mükemmeldi hava giriş deliğini biraz kıstım bantla ısı birz azdı oda düzeldi nem mükemmel herşey görünürde tamam

30 yumurta istanbulda elden aldı  4 yumurtada başka bir arkadaştan elden aldım ve 22 adette bıldırcın yumurtası folluktan kendi elimle topladım gold zibrit  ve japonez yumurtaları makinada işleme başladı pazar akşamıda kızım bıldırcınları yüklüycek ben yokum köyceyizdeyim  bugün 2 ci gün 19 günsonra gercek cıkımını makinenin öğrenicez busefer kargo yok  dölsüzler varsa onlar hariç makinanın gercek randımanı ortaya busefer cıkar inşallah
mismillah dedik başladık gercek sonucu paylaşcam yine 

Çevrimdışı Mustafa ŞEBER

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: sultan,fonisk,silver wyandotte,blue wyandotte,aust-show,rır,b-rock,dark-lemon-izabel,golt brahma
« Yanıtla #62 : 18 Şub 2017, 05:20:03 »
hade hayırlısı gönlüne göre olsun buarada ben gelmişimdir aklına selamlar :) :) :)

Çevrimdışı Okan SEN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Lıght sussex - Alman Austrolop -Blue Austrolop-Australya Austrolop—Amrok—Osmanlı sultan
« Yanıtla #63 : 19 Şub 2017, 00:18:26 »
Hadi hayırlısını olsun abim
insan tutku halinde köle düşünce halinde özgürdür

Çevrimdışı Mustafa KABADAYI

• ONURSAL
  • EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Sussex,ataks,pleymut,lohman brown,köy tavuğu
« Yanıtla #64 : 19 Şub 2017, 05:24:08 »
Hayırlı olsun bol çıkım almanızı temenni ederim
Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.

Çevrimdışı Erol DEMİRBAĞ

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ayrım yok. Tüm kanatlılar güzel.
« Yanıtla #65 : 19 Şub 2017, 06:31:13 »
arkadaşlar kendi yaptığım makineyi bir süredir kullanamıyordum çin işiyle uğraştım azaz d aolsa şimdi bozuk fanı değiştim yeni hava deliklerini ayarladım ve makinanin içine 2 rafa 4 kenadınada mum koydum en altada kenarlara 4 mum koydum 12 mumla hava sirkilasyonunu heryerde hem fanlı hem fansız test ettim ve mükemmeldi hava giriş deliğini biraz kıstım bantla ısı birz azdı oda düzeldi nem mükemmel herşey görünürde tamam

30 yumurta istanbulda elden aldı  4 yumurtada başka bir arkadaştan elden aldım ve 22 adette bıldırcın yumurtası folluktan kendi elimle topladım gold zibrit  ve japonez yumurtaları makinada işleme başladı pazar akşamıda kızım bıldırcınları yüklüycek ben yokum köyceyizdeyim  bugün 2 ci gün 19 günsonra gercek cıkımını makinenin öğrenicez busefer kargo yok  dölsüzler varsa onlar hariç makinanın gercek randımanı ortaya busefer cıkar inşallah
mismillah dedik başladık gercek sonucu paylaşcam yine

Sezon başlıyor. İyi çıkım gerçekleşir inşallah.

05322827480

• EvcilSever
« Yanıtla #66 : 20 Şub 2017, 07:07:49 »
hade hayırlısı gönlüne göre olsun buarada ben gelmişimdir aklına selamlar :) :) :)

sen hep aklımdasın zaten ilk yumurtalarım sendendi o da hiç unutulmuycak birşey :)

• EvcilSever
« Yanıtla #67 : 20 Şub 2017, 07:09:48 »
hepinize teşekkürler bulabilirsem istediğim gibi yumurta köyceğize gelmişken buralardan da biraz alıcam