Reklamlar

Gönderen Konu: KULUÇKA MAKİNELERİ HAKKINDA (iCIVCIV kuluçka makineleri ve modelleri)  (Okunma sayısı 1159 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer UZUN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ataks, Dark Brahma, Silver Wyandotte, Black Copper Maran, Yokohama, Amrock
Çok uzun zamandır kuluçka makinası almak istiyorum. 60 yumurta kapasiteli düşünüyorum. Fakat fiyat olarak kalite performans açısından aradığım makinayı bulamamıştım. Geçen gün bir marka ile karşılaştım. iCIVCIV. Sanırım piyasaya yeni girmiş bir firma. Görüntü olarak çok iyi ve teknik özellikleri fiyatına göre çok çok iyi duruyor. Ama henüz kullanan kimse yok. Firma ile görüştüğümde ön sipariş aldıklarını söylediler.  Bu konuda görüşü veya bilgisi olan var mı?

Makinanın görüntüsü şu şekilde

Çevrimdışı Erol DEMİRBAĞ

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ayrım yok. Tüm kanatlılar güzel.
Ynt: iCIVCIV kuluçka makineleri
« Yanıtla #1 : 04 Oca 2018, 17:38:46 »
Ömer yazmışsın, henüz kullanan yokmuş.
Kullananlar yorumlarını yapsınlar. Sonradan üzüntüler olabilir.
Ama alıp, ilk yorumu sen yapacaksan, karar senin.
Hayırlısı olsun.
05322827480

Çevrimdışı Altan TUNCER

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: karışık
« Yanıtla #2 : 05 Oca 2018, 08:27:03 »
firmanın internet sitesi varsa link verir misin?

Çevrimdışı Ömer UZUN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ataks, Dark Brahma, Silver Wyandotte, Black Copper Maran, Yokohama, Amrock
« Yanıtla #3 : 05 Oca 2018, 08:28:17 »
http: //  www.icivciv . com.tr/
« Son Düzenleme: 05 Oca 2018, 12:46:16 Gönderen: Yemliha KORKMAZ »

Çevrimdışı Yemliha KORKMAZ

• Teknik Yönetici
  • EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Orpington
« Yanıtla #4 : 05 Oca 2018, 12:45:50 »
http://  www  .  icivciv  .  com

Sitelerine bakarak profesyonel olmadıklarını zaten anlayabilirsiniz.
Ancak bu iyi mal üretmeyecekleri anlamına gelmez.
Her ürünün ilk versionyarında sıkıntılar yaşanır.
iphone 6 iphone 6s gibi.
S versiyonunu almanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Fatih KARABÜK

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Lohman Brown, Ataks
« Yanıtla #5 : 06 Oca 2018, 11:25:30 »
Sanırım bu makineyi ilk siz alıp kullanarak bizleri bu konuda bilgi sahibi yapacak siz olacaksınız. Firmanın Alanya'da olduğu görülüyor. Şayet Alanyalı bir üyemiz firmanın yerine giderek bir görüşme yapıp buradan bilgilendirme yapabilirse konu ile ilgili daha güvenilir bir bilgiye sahip olunabilir.
YA EBEDİ VE SONSUZ BİR AZAP,
YA DA EBEDİ SONSUZ MUTLULUK VE HUZUR.
TERCİH SENİN!

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
« Yanıtla #6 : 07 Oca 2018, 05:18:17 »
Riske girmek istemiyorsan ,bunun yerine tx9 alınabilir bence.
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Ömer UZUN

• EvcilSever
« Yanıtla #7 : 21 Şub 2018, 14:41:09 »
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iIGodr8B-t0[/youtube]

Tanıtım videosunu yayınladılar. Yorumlarınız nelerdir?

Çevrimdışı Yemliha KORKMAZ

• Teknik Yönetici
  • EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Orpington
« Yanıtla #8 : 21 Şub 2018, 17:07:35 »
Uyarımızı okuyup bunun için önlem alınmış sanırım.
Şimdi websitelerini profesyonel yapmışlar :)
Makinede fena görünmüyor umarım başarılı olurlar :)
Söylenen özelliklerin stabil çalışmasını beklemek şart bence, çünkü satıldığı zaman geri dönüşleri olacak bu makinenin.

Ama bir Türk firması yapıyor bu yüzden başarısı bizi sevindirir.

Çevrimdışı Barbaros Çolak

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Tavuk
QTM 060 P Yeni nesil kuluçka makinası.
« Yanıtla #9 : 06 Mar 2018, 16:15:26 »
Merhaba arkadaşlar. Uzun arastırmalarım sonucunda makınamı buldum dıyebılırım. Satıcıya mail attım donus yaptıgı anda soracagım bırkac soruya karsılık siparıs vermem kacınılmaz gıbı. Allah kımsenın emegını bosa cıkarmasın . Makınanın satıldıgı link budur.

https://www.iciv civ.com.tr/icivciv-kulucka/qtm-060p-kulucka-makinesi/#comment-211

QTM 060 P adında tamamen yerlı uretım olan yenı nesıl bır cıhaz. Insallah faydası olur.
« Son Düzenleme: 06 Mar 2018, 18:14:46 Gönderen: Yemliha KORKMAZ »

Çevrimdışı Fevzi ÜNAL

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: wheaten Ameraucana-gugullu-Australorp-tavus kuşu
Ynt: QTM 060 P Yeni nesil kuluçka makinası.
« Yanıtla #10 : 07 Mar 2018, 10:27:24 »
 Fiziksel olarak kullanılan malzemeler , ısı nem dağılımı. tasaruf. %98 çıkım vs vs anlatım mükemmel. Peki; nem nasıl,otomatik nemlendirme mi. Dökme suyla mı. Bununla ilgili net bir şey göremedim.Bana göre makinede önemli hususlardan biri nemlendirme. Bana hemen al imajı vermedi.
Karton kutuya bir lamba. bir tas suyla 3-5 yumurta koyup 2-3 civciv çıkartan tanıdığım var.Kullanan arkadaşlar hep uyarıyorlar ya sarılardan uzak durun diye. bu sanki sarının ambalajı değişmiş gibi geldi bana.Ben yıllardır kendini ispatlamış makınelerden yanayım.Bu benim fikrim. Tercih sizin tabiki.Emeklerin boşa çıkmaması maddi manevi zarar görmememiz dileğiyle.
Mevlanaya sormuşlar:o kadar okursun,o kadar yazarsın neyi bilirsin?Mevlana şu cevabı verir....; Haddimi bilirim...

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
« Yanıtla #11 : 07 Mar 2018, 10:36:33 »
Hayırlısı olsun şimdiden ...
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Ömer UZUN

• EvcilSever
« Yanıtla #12 : 07 Mar 2018, 10:43:26 »
Merhaba arkadaşlar. Uzun arastırmalarım sonucunda makınamı buldum dıyebılırım. Satıcıya mail attım donus yaptıgı anda soracagım bırkac soruya karsılık siparıs vermem kacınılmaz gıbı. Allah kımsenın emegını bosa cıkarmasın . Makınanın satıldıgı link budur.

https://www.iciv civ.com.tr/icivciv-kulucka/qtm-060p-kulucka-makinesi/#comment-211

QTM 060 P adında tamamen yerlı uretım olan yenı nesıl bır cıhaz. Insallah faydası olur.

Barbaros bey henüz imalat aşamasında bu ürün.  Tanıtım videosunu paylaşmıştım. Çin malı değil. Türk malıdır. Ben de almayı düşünüyordum. Tam otomatik bir makinadır. İçinde nem nozülü var. Kendi otomatik nemlendiriyor. Fiyat olarakda tanınmış markalar kadar pahalı değil. Tanınmış marka diye binlerce lira vermeye gerek yok.

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #13 : 07 Mar 2018, 10:57:27 »
teşekkürler

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #14 : 07 Mar 2018, 10:59:17 »
Fiziksel olarak kullanılan malzemeler , ısı nem dağılımı. tasaruf. %98 çıkım vs vs anlatım mükemmel. Peki; nem nasıl,otomatik nemlendirme mi. Dökme suyla mı. Bununla ilgili net bir şey göremedim.Bana göre makinede önemli hususlardan biri nemlendirme. Bana hemen al imajı vermedi.
Karton kutuya bir lamba. bir tas suyla 3-5 yumurta koyup 2-3 civciv çıkartan tanıdığım var.Kullanan arkadaşlar hep uyarıyorlar ya sarılardan uzak durun diye. bu sanki sarının ambalajı değişmiş gibi geldi bana.Ben yıllardır kendini ispatlamış makınelerden yanayım.Bu benim fikrim. Tercih sizin tabiki.Emeklerin boşa çıkmaması maddi manevi zarar görmememiz dileğiyle.

Herkesin o kadar canı yandı ki :) haklısınız bu tarz yaklaşmaya.  inovasyonun anlamı geliştrime ve yenilikdir.   Ev tipi profesyonel cihaz yazdık başlığa. Bu cihaz profesyonel olduğu için. İçinde 1 litre su haznesi bulunur. İçinde de özel bir flire. Broşürde yazar burdan uzun uzun anlatmayalım. Bu flitrenin görevi içerdeki havayı, mikrop ve bakteriyi temizlemek %99 oranında. Diğer bir işlevi ise nemi sağlamaktır. Su haznesindeki su seviyesi ne olursa olsun ayarlanan nemi sabit tutar. Kesinlikle dangalanmalar olmaz. Su haznesindeki ultrasonic sadece balans görevi görür. Gelişimde devreye girmez. Ultrasoniğin Makina nem etkisi %7 oranındadır. Emniyet amacı ile koyuldu diyebiliriz. Aşırı kuru ortamlar için.   Kullanılan kontrol kartında ise yazılım iyileştirmeleri ve donanım iyileştirmeleri yapıldı. Makinalar 10 derece oda sıcaklığı ce 30 derece oda sıcaklığı aralıklarında test edildi. Isı hassasiyeti 0.1 C dir.

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #15 : 07 Mar 2018, 11:41:20 »
Uyarımızı okuyup bunun için önlem alınmış sanırım.
Şimdi websitelerini profesyonel yapmışlar :)
Makinede fena görünmüyor umarım başarılı olurlar :)
Söylenen özelliklerin stabil çalışmasını beklemek şart bence, çünkü satıldığı zaman geri dönüşleri olacak bu makinenin.

Ama bir Türk firması yapıyor bu yüzden başarısı bizi sevindirir.

Sitemiz, tanıtım broşürleri gibi bilgi amaçlı etkenler geçen yıl tamamlandı. Sanırım adresi yanlış yazdınız. Olumlu olumsuz geri dönüşler mutlaka olacaktır. Bunu minimize edebilme amacı ile callcenter brimimizde kuruldu geçtiğimiz günlerde. Makina kullanırken benim kendi yaşadığım sorunlar ve sizlerin yaşadığı sorunlar ile geliştirildi bu cihaz. Sizlerinde desteği ile hepimiz bu güzel hobiyi zevkle yapacağız inşallah.

Çevrimdışı Hasan ÇAKIR

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: köy Tavuğu,Kel Boyun,Americanus,Maran
« Yanıtla #16 : 07 Mar 2018, 14:24:12 »
Riske girmek istemiyorsan ,bunun yerine tx9 alınabilir bence.
Yeni çıkmış ve kendini ispatlamamış bir markaya göre fiyatlar pahalı bence.Bu fiyatlara kendnini ispatlamış markalar benim için bir adım önde.Aynen dediğiniz gibi yani.

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #17 : 07 Mar 2018, 22:53:30 »
Tüm kardeşlerimin düşüncelerine görüşlerine saygı duyarım zıra; birbirimize bu sekılde bi,lgiler aktarark basarı elde edılebılır bunun farkındayım ? Ömer bey, makına sımdı satısa cıktı ben sıteden arastırdım ve yetkılıyle kontaga gectım satıs var dedıler ? Bu makınanın çin menseili olduguna bende ınanmıyorum Ömer bey ?! Piyasada isim degıstırerek dolasan ve bu ıste gercekten kompetan olmus sahtekarlar cırıt atıyorlar buda tüm evcil sever dostlarımızın kafalarını karıstırıyor bu gercek bırsey ?! Türk malı olsun bizim olsun mantıgındayım. Bu makınanın 170 lik olanıda yakında pıyasaya sunulacak dedıler. Fakat linkini attıgım model satısta dostlar ?

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #18 : 07 Mar 2018, 22:54:41 »
Murat Gülcek, Teşekkür ederim kardeşim. Daha ıyılerı senın olsun.