Reklamlar

Gönderen Konu: iCIVCIV Profesyonel Ev Tipi Kuluçka Makineleri  (Okunma sayısı 1109 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
iCIVCIV Profesyonel Ev Tipi Kuluçka Makineleri
« : 07 Mar 2018, 09:09:28 »

İlk mesaj aranıza yeni katıldık hepinize merhaba. iCIVCIV, Adept Makine Arge İç ve Dış Tic Ltd Şti.'nin Tescilli kuluçka makineleridir. 30 yumurta kapasiteli makinalardan 5000 yumurta kapasitesine kadar üretim yapmaktayız. Alaadin Keykubat Universitesi ile ortak çalışmalar yürürmekteyiz. Üniversite bünyesinde ARGE çalışmaları yürütmekteyiz (yazılım, web servisleri, makina tasarımı, IoT, mobil, mekatronik). Amacımız ülkemize katma değer sağlayabilecek, kullanıcı dostu  inotatif ürünler ürütemek. Üniversite bünyesinden öğrencilerinde katılımı sağlanarak kağıt mühendisler değil ülke ekonomisine katma değer sağlayabilecek bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Hobi tavukçuluğu başta olmak üzere kuluçkacıların yaşamış olduğu bir çok sorunlar tespit edilmiştir. Gerek kullanıcı hataları, gerekse makina kaynaklı sorunlar. Bu kapsam doğrultusunda 2015 da bir çalışma başlatarak sorunların tespitini sağladık. 2016 haziran ayında ilk prototip üretimlerimiz tamamlayarak türler ve yumurta üzerinde çalışma yürüterek. Resimde gördüğünüz makinaların seri üretimini aralık 2017 de tamamladık.  QTM serisi dokunmatik ekran ve mobil cihazlar ile kullanılabilinen cihazımızın yazılım alt yapısı tamamlanmış şuan test ve analiz işlemleri sürmektedir. Şubat 2019 da tamamlanması planlanan cihaz henüz yurtiçi ve yurtdışında geliştirlmemiş ileri teknoloji bir cihazdır.

Amacımız bu hobiye veya işe gönül vermiş üreticiler ile bir network oluşturmak. Firma olarak hertürlü teknoloji, personel ve alt yapıya sahibiz. Sizlerde duygu,  düşüncelerinizi, eleştri ve önerilerinizi bizimle paylaşmanız. Biz üretici olarak sizlerin düşünceleri yol haritamızı oluşturacaktır.

Çevrimdışı Erol DEMİRBAĞ

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ayrım yok. Tüm kanatlılar güzel.
Ynt: iCIVCIV Profesyonel Ev Tipi Kuluçka Makineleri
« Yanıtla #1 : 07 Mar 2018, 09:14:36 »
1. mesaj makina tanıtım.
Sn Mahir ERBAKAN hoşgeldiniz. Öncelikle sizi tanımak isteriz.
Arkadaşlarımız paylaşımlarınızdan faydalansınlar. Başarılar.
05322827480

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #2 : 07 Mar 2018, 09:22:06 »
Merhaba Erol Bey. Profilde görüldüğü gibi ismim Mahir Erbakan, bilgisayar mühendisiyim. iCIVCIV markasının proje lideriyim. Sizler gibi kanatlı severim, sizlere Alanya, Antalya'dan yazıyorum. Bu sayfayı bilmiyordum bu siteye üye sosyalağlardan bir kaç kişi benle bağlantı kurdu. Bende yazma gereği duydum. Siteyi inceledim burda bir sohbet ortamı olduğunu gördükten sonra yazma gereği duydum. Eğer sizlerin bilmek ve öğrenmek istediğiniz konular var ise bu mesaj başlığından sorabilirsiniz.

Çevrimiçi Mustafa UÇAR

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • instagram.com/mustafaaucarr
  • Beslediğim Türler: Hindi, Kaz, Amerikan/Pekin Ördek, Beç, Köy Tavuğu
« Yanıtla #3 : 07 Mar 2018, 09:31:51 »
Mahir bey site kuralları gereği öncelikle bulunduğunuz ilden alttaki linke tıklayarak konu açmalısınız.
http://evcilsevgisi.com/forum/antalya/

Aramıza hoşgeldiniz.

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #4 : 07 Mar 2018, 09:38:59 »
Hoşbulduk Mustafa bey. Verilen linkten konuyu tekrar açtım.

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
« Yanıtla #5 : 07 Mar 2018, 10:27:19 »
Neden  icivciv    :)
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Ömer UZUN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ataks, Dark Brahma, Silver Wyandotte, Black Copper Maran, Yokohama, Amrock
« Yanıtla #6 : 07 Mar 2018, 11:02:06 »
Mahir bey mobilden yada masaüstünden verileri görebilme imkanı mı var? Ben mi yanlış anladım. Yoksa henüz bunlar ar-ge aşamasında mı?

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #7 : 07 Mar 2018, 11:17:12 »
Neden  icivciv    :)

Global ölçekte bir marka amacı ile yola çıktık. Hedef pazarımız Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkeleri.  Alt yapısı tamamlanan şuan rapor ve analizleri süren iChiks yurtdışı marka adımız. Başındaki  "i" harfi teknolojiyi simgeler. Resimde gördüğünüz kontrol panelidir. Bulunduğu ortamda modem varsa interete direk bağlanır. Özelliklerini şimdi burdan paylaşmayalım :) mesaj çok uzar. Türkçeside iCivciv  oldu.  İnşallah hedeflediğimiz  italathı sağlarız. Sizlerde ekonomik fiyatlara güzel makineler sahibi olursunuz. Yapacağımız her ithalat indirim olarak fiyata yansıyacaktır.

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #8 : 07 Mar 2018, 11:21:58 »
Mahir bey mobilden yada masaüstünden verileri görebilme imkanı mı var? Ben mi yanlış anladım. Yoksa henüz bunlar ar-ge aşamasında mı?

Argesini Tamamladık. Dokunmatik ekran. Ceptelefonunuzu kullanmaktan kolay. 18 dil destekli. Bulunduğunuz ortamda modem varsa sizin izniniz doğrultusunda cihazınızın tüm verilerine ulaşma imkanımız var.  Hem masaüsytü hem mobil tüm verilere ulaşma imkanınız var. Uzaktan yardım için bu bağlantıyı kullanacağız. Cihazınız ile ilgili tüm verilere ceptelefonunuzdan ulaşabilirsiniz. 2019 da satışa sunacağız. Satın alınmış makineleride istek doğrultusunda cüzi bir fark ile bakımını gerçekleştirip update edeceğiz.
« Son Düzenleme: 07 Mar 2018, 11:26:56 Gönderen: Mahir ERBAKAN »

Çevrimiçi Mustafa UÇAR

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • instagram.com/mustafaaucarr
  • Beslediğim Türler: Hindi, Kaz, Amerikan/Pekin Ördek, Beç, Köy Tavuğu
« Yanıtla #9 : 07 Mar 2018, 12:31:54 »
Dediğiniz mobil kontrol işlemi bildiğim kadarıyla arduino yazılımlarla yapılabilen bir işlem.
Piyasada kontrolcü yapabilmek için çok fazla açık kaynak kodlar mevcut.
Benim bahsettiğimden farklı olarak ne var mesela?
Ayrıca ısı nem ölçüm ve değer doğruluğu için nasıl bir yol izlendi?

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #10 : 07 Mar 2018, 13:14:26 »
Dediğiniz mobil kontrol işlemi bildiğim kadarıyla arduino yazılımlarla yapılabilen bir işlem.

Ardunio, raspberry pi gibi kartlar öğrenciler için hobi amaçlı, prototip üretimi için kullanılan kartlardır.  ATmega328P kullanan 1 mb veya daha üst versionlar 4 mb eprom belleğe sahip kartlarla bu işlemlerin gerçekleşmesi mümkün değildir. DHT22 gibi bu türev sensörler kullanır ki bunlar sadece oda ve açık havada kullanılabilecek sensörlerdir, kuluçka makinesi için uygun değildir. Bir hava istasyonu uygulamalarında kullanılabilinir. . Si71 gibi analog sensörler pahalı olduğu için tercih edilmez. Bizim geliştirğimiz ise çok farklıdır android tabanlı uygulamaladır.  Bahsi geçen kartlarla yaptığımız işlmeler mümkün değildir.  Bir nevi yapay zeka tüm operasyonu yönetir. Bizim ölçümde kullandığımız 3 tip endüstriel cihaz var. Yalıtımlı ortamı ayarlayabildiğimiz alanda çeşitli ölçümler gerçekleştirdik. Youtube da birini gösterdim. Kapak açmadan her bir yumurta sıcaklığı ve nemi takip edebiliyoruz. Bunada görede kalibre ediyoruz.  Yeni cihazımızıda Haziranda sitemizden lansmanını yapacağız daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #11 : 07 Mar 2018, 13:19:41 »

https://muhendislik.alanya.edu.tr/haber/23-02-2018-alanya-alaaddin-keykubat-universitesi-ve-adept-makine-arge-isbirligi-ile-ileri-teknoloji-kulucka-makinesi-uretimi-calismalari-tamamlanmak-uzere

Çevrimdışı Nahit SAYIN

• EvcilSever
« Yanıtla #12 : 07 Mar 2018, 14:18:56 »
mahir bey bende Antalya Gazipaşadayım yardımlaşabileceğimiz konular varsa yardımcı olmak isterim saygılar. Kendi ilimde böyle bir çalışma olması beni gururlandırdı doğrusu

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #13 : 07 Mar 2018, 14:41:18 »
mahir bey bende Antalya Gazipaşadayım yardımlaşabileceğimiz konular varsa yardımcı olmak isterim saygılar. Kendi ilimde böyle bir çalışma olması beni gururlandırdı doğrusu

Memnun oldum nihat bey. Bu sektörde iseniz mutlaka yardımlaşacağımız konular olacaktır.

Çevrimdışı Nahit SAYIN

• EvcilSever
« Yanıtla #14 : 07 Mar 2018, 14:43:44 »
Memnun oldum nihat bey. Bu sektörde iseniz mutlaka yardımlaşacağımız konular olacaktır.
antalya süs tavukları ve bahçe hayvanları yetiştiricileri derneği 21 bilezik numaralı üreticisiyim eğer dernekler ile  bağlantı kurarsanız daha çabuk gelişeceğinizden şüpheniz olmasın antalya derneği bunun için biçilmiş kaftan bence

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #15 : 07 Mar 2018, 14:59:32 »
antalya süs tavukları ve bahçe hayvanları yetiştiricileri derneği 21 bilezik numaralı üreticisiyim eğer dernekler ile  bağlantı kurarsanız daha çabuk gelişeceğinizden şüpheniz olmasın antalya derneği bunun için biçilmiş kaftan bence

Tarsus ve Adana hayvanat bahçesi ile ön görüşmeleri sağladık. Mayıs ayında bu kurumlar ile iş birliği yapacağız.  Sizinlede görüşmek isterim. Şuan alanya dışındayım. Sizinle irtibata geçeceğim..

Çevrimdışı Barbaros Çolak

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Tavuk
« Yanıtla #16 : 07 Mar 2018, 23:02:44 »
Mahir bey öncelikle hosgeldınız. Ben YOUTUBE kanalında vıdeolarınızı ınceledım ve makınanızı almaya karar verdım ancak, youtube dekı vıdeoların altına yapılan yorumlarda , urunu alan kıısler var denıldı ve 10 gune kadar elımıze gececek dıye bır yanıt vardı bu yanıtı gordunuzmu ? Ben you tube kanalında sorular sordum makına hakkında ve ertesı gun cevap verıldı. Genel sorulardı. Sımdı yetkılı olarak sıze sorayım. Makınanın satısı basladımı ? Baslamadıysa net satıs gunu ne zaman olacak lutfen bılgılendırımısınız?

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #17 : 08 Mar 2018, 08:19:35 »
Mahir bey öncelikle hosgeldınız. Ben YOUTUBE kanalında vıdeolarınızı ınceledım ve makınanızı almaya karar verdım ancak, youtube dekı vıdeoların altına yapılan yorumlarda , urunu alan kıısler var denıldı ve 10 gune kadar elımıze gececek dıye bır yanıt vardı bu yanıtı gordunuzmu ? Ben you tube kanalında sorular sordum makına hakkında ve ertesı gun cevap verıldı. Genel sorulardı. Sımdı yetkılı olarak sıze sorayım. Makınanın satısı basladımı ? Baslamadıysa net satıs gunu ne zaman olacak lutfen bılgılendırımısınız?

Youtube  baktım ama göremedim o tip mesaj. Barboros bey 20 Nisan dağıtım tarihimiz. Makinamız aralık ayından bu yana sürekli seri üretimde. Stok sıkıntımız yok. Resmi kurumlara bildirdiğimiz bir yıllık, ay ay iş planı bulunmakta. Bu iş planların dışına çıkamıyoruz.

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #18 : 08 Mar 2018, 10:34:41 »
Merhaba Mahır bey, buyuk ıhtımal ya gerı alındı mesaj yada yanlıs bır anlama oldu. 20 Nısan dan önce dagıtım yoksa biz yandık o halde ? =)  Makınanızı cıddı anlamda dusunuyorum bılgınız olsun .Hayırlısı olsun dıyorum herkse ıcın. Tesekkur ederım acıklama ıcın.

Çevrimdışı Altan TUNCER

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: karışık
« Yanıtla #19 : 09 Mar 2018, 12:42:19 »
Öncelikle tebrik ederim Mahir bey. Umarım başarılı olursunuz.
Sitenizdeki yorumlarda makinelerin fiyatlarının arttığından dert yanmış bir çok kişi, siz de fiyatlarda ayarlama yapılacak demişsiniz. (ya da moderatörlerden biri yazmıştır).
Sormak istediğim makinelerin güncel fiyatlarını öğrenebilir miyiz?
60 lık tam otomatik almak istiyorum.

Çevrimdışı Mahir ERBAKAN

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #20 : 09 Mar 2018, 20:35:15 »
Öncelikle tebrik ederim Mahir bey. Umarım başarılı olursunuz.
Sitenizdeki yorumlarda makinelerin fiyatlarının arttığından dert yanmış bir çok kişi, siz de fiyatlarda ayarlama yapılacak demişsiniz. (ya da moderatörlerden biri yazmıştır).
Sormak istediğim makinelerin güncel fiyatlarını öğrenebilir miyiz?
60 lık tam otomatik almak istiyorum.

iyi temmenileriniz için teşekkür ederim. Fiyatlarımız 1 sene değişmiyecek kesinlikle bu net politikamızdır.  Fiyatlarımız düşer ama yükselmez.  Site sistemde kampanya oluşturulur. IT departmanı zaman aralığı girmiş sistem otomatik kampanyayı sonlandırmış. Bu durum 30 dk kadar sürdü :) fakat o sırada giren ziyaretçiler tarafından yapılan yorumlar onlar. Ama altında tüm bu tip mesajlara cevap verilmişti. Sanırım cevabı atlamışsınız. Sizide aramızda görmekten mutlu oluruz.

Çevrimdışı Ömer UZUN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ataks, Dark Brahma, Silver Wyandotte, Black Copper Maran, Yokohama, Amrock
« Yanıtla #21 : 13 Mar 2018, 11:16:26 »
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HL4-l775yMU&list=TLGGydtqbsZLeq4xMzAzMjAxOA[/youtube]

Bakalım çıkım oranı kaç olacak :)

Çevrimdışı Onur Polat

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Brahma , Australorp
« Yanıtla #22 : 14 Mar 2018, 09:28:38 »
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HL4-l775yMU&list=TLGGydtqbsZLeq4xMzAzMjAxOA[/youtube]

Bakalım çıkım oranı kaç olacak :)

Abi bu kadar yumurtadan bir sürü horoz çıkınca nasıl azaltıyorsunuz. Genel olarak herkes ne yapıyor merak ediyorum. Bizim gurktan 6 horoz 5 tavuk çıktı, horozları elimizden çıkartamıyoruz her gün bir sıkıntı çıkartıyor bu horozlar :D

Çevrimdışı Ömer UZUN

• EvcilSever
« Yanıtla #23 : 14 Mar 2018, 09:45:43 »
Onur Polat konuyla hiç alakası yok fakat yanıtlamaya çalışayım :) Horoz ihtiyacı olan varsa sahiplendirebilirsin ya da kesip yiyebilirsin.

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
« Yanıtla #24 : 15 Mar 2018, 04:32:00 »
Global ölçekte bir marka amacı ile yola çıktık. Hedef pazarımız Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkeleri.  Alt yapısı tamamlanan şuan rapor ve analizleri süren iChiks yurtdışı marka adımız. Başındaki  "i" harfi teknolojiyi simgeler. Resimde gördüğünüz kontrol panelidir. Bulunduğu ortamda modem varsa interete direk bağlanır. Özelliklerini şimdi burdan paylaşmayalım :) mesaj çok uzar. Türkçeside iCivciv  oldu.  İnşallah hedeflediğimiz  italathı sağlarız. Sizlerde ekonomik fiyatlara güzel makineler sahibi olursunuz. Yapacağımız her ithalat indirim olarak fiyata yansıyacaktır.

Cevabınız için çok teşekkür ederim Mahir Bey...
Sektöre yeni bir kan olacağınız şüphesiz, bu yolda sizlere başarılar dilerim.
Ürünü kullanmak inşallah bizlerede nasip olur.
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Ali Çebişli

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ameraucana Araucana Australorp Maran Welsummer
« Yanıtla #25 : 15 Mar 2018, 13:43:48 »
Hoşgeldiniz Mahir Bey çalışmalarınızda başarılar dilerim
QTM 0164p modelinizin satışı ne zaman fiyatları nedir?

Çevrimdışı Fatih KARABÜK

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Lohman Brown, Ataks
« Yanıtla #26 : 18 Mar 2018, 13:31:57 »
Güzel bir ürün tanıtımı. Forum üyeleri için özel bir fiyat düşünüyor musunuz? Şahsen ben proje lideri olan sizden forum üyelerine özel fiyat bekliyorum.
YA EBEDİ VE SONSUZ BİR AZAP,
YA DA EBEDİ SONSUZ MUTLULUK VE HUZUR.
TERCİH SENİN!

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #27 : 18 Mar 2018, 15:32:42 »
Mahir bey, Bende Fatih beyın bu sozune katılıyorum. Bu gurubun üyelerine özel bir indirim yapmanız gerekır? Netıcede ılk musterılerınız burdan cıkacak gıbı duruyor ? Ben sahsen 176 lık makına ıcın cıddı bır alıcıyım bılgınız olsun Mahır bey ?!

Çevrimdışı Ali Çebişli

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ameraucana Araucana Australorp Maran Welsummer
« Yanıtla #28 : 18 Mar 2018, 15:35:16 »
Güzel bir ürün tanıtımı. Forum üyeleri için özel bir fiyat düşünüyor musunuz? Şahsen ben proje lideri olan sizden forum üyelerine özel fiyat bekliyorum.

bende arkadaşlarla aymı düşüncedeyim bu gruba özel bir indirim yapmanız güzel olur düşüncesindeyim

Çevrimdışı Ömer ACAR

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Brahma, Americuanas
« Yanıtla #29 : 27 Nis 2018, 21:32:52 »
Merhabalar,

Bende 30p modelinden düşünüyorum. Üyelere fiyatta birşeyler yapılacak ise bende alımı üyelerle toplu şekilde gerçekleştirmek isterim. Fiyat öğrenmek isteriz doğrusu. Uygun olması forumda sizin yararınıza olur diye düşünüyorum. Aktif bir forum.

Çevrimdışı Ethem YILDIRIM

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: köy tavuğu
« Yanıtla #30 : 27 Nis 2018, 23:26:18 »
Abi bu kadar yumurtadan bir sürü horoz çıkınca nasıl azaltıyorsunuz. Genel olarak herkes ne yapıyor merak ediyorum. Bizim gurktan 6 horoz 5 tavuk çıktı, horozları elimizden çıkartamıyoruz her gün bir sıkıntı çıkartıyor bu horozlar :D

yumurta sivriyse genelde  horoz çıkar.yumurta yuvarlaksa genelde tavuk çıkar.test ettim.paylaşmak güzeldir.
Geri çevirme.İsteme.Biriktirme.

Çevrimdışı Çağrı Çınar

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Atak-s, Lohman, Köy Tavuğu
« Yanıtla #31 : 28 Nis 2018, 13:55:49 »
Merhaba Mahir bey,
Isı ve nem için kalibrasyon cihazı(mekanik) gönderimine başladınız mı? Bu cihaz bu işler için özel üretiliyor bildiğim kadarıyla. Bu cihazı tanıtabilir misiniz? Kalibrasyon için güvenilir bir cihaz mı?
"Bilgi paylaştıkça çoğalır."

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #32 : 09 Tem 2018, 20:56:02 »
Merhaba arkadaslar. Uzun süre forumda yoktum. mahır bey 176 lık makınanız satısa sunuldumu? Fıyat ne olacak? Uyelere ozel bır fıyatta karar kıldınızmı? Cevap beklıyorum sızden. Kolay gelsın.

Çevrimdışı Fatih KARABÜK

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Lohman Brown, Ataks
« Yanıtla #33 : 14 Tem 2018, 12:14:05 »
Rahatsızlığım nedeniyle bu güzel paylaşımların yapıldığı ortamdan uzak kaldım. Şu anda forumdaki paylaşımları incelemeye çalışıyorum. Forum üyesi arkadaşların fiyat sorduğunu görüyorum, lakin onlara bir cevap verilmemiş! verildi de yoksa ben mi okuyamadım diye düşündüm. Neyse Sayın Mahir Erbakan kuluçka makinesi ile ilgili paylaşımını talep ölçmek için mi yaptınız? bilemiyorum ama bu kadar fiyat soranlara herkesin görebileceği bir şekilde bir fiyat verseniz iyi olurdu. Aksi bu insanları dikkate almamak olur ki bunu düşünmek dahi istemem. Hadi en ucuz ve en pahalı makinenizin modelini ve fiyatını buradan herkese duyurun artık.
YA EBEDİ VE SONSUZ BİR AZAP,
YA DA EBEDİ SONSUZ MUTLULUK VE HUZUR.
TERCİH SENİN!