İlan Vermek İçin Şunlara Dikkat Ediniz !!!

İlan konusu açmak için bu bölümü kopyala yapıştır ile yeni açacağınız konuya yapıştırınız ve gerekli bilgileri doldurunuz.
Örnek Forum

Satılacak Malın/Sahiplendirilecek Canlılın

Sahibi:

Mal veya Canlının Türü/Cinsi :

Adedi:

Yaşı:

Teslimat Şekli:

Bulunduğu Şehir:

İrtibat Tel:

Mail:

İlanın Geçerlilik Süresi :

FİYAT :

İLANLARINIZI EKSİKSİZ DOLDURARAK FORMATA UYGUN VERİNİZ.

YENİ ÇEKİLMİŞ BİR FOTOĞRAFINI KOYUNUZ

Gönderen Konu: Bu başbelasına uygun fiyata brahma yumurtası gönderebilecek arkadaş var mı?  (Okunma sayısı 7038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Köy tavuğu,Sussex,Rır ...
      Arkadaşlar bu siyah Hint Tavuğum aynı anda üçüncü gurkum oldu,ona uygun yumurta bulamadığım için şimdilik hangi tavuğun yumurtalarını görse hemen ortak oluyor,bu tavuğum için uygun fiyata dark veya Light Brahma yumurtası gönderebilecek arkadaş var mı?

''Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar''  Konfüçyus

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
     Bu da ikinci fotoğrafı diğerinden ayırdım bu defa da buna sardı,böyle belalı tavuk görmedim ;D ;D ;D

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
ender kardeş iyi akşamlar istersen istediklerin yok ama ona yakın horozu wyandotte olan brahmaların yumurtası olur dersen 3-4 güne 10ad hazır olur ne dersin :)
     Valla olursa iyi olur Mustafa Abi,bendeki yumurtalar hep köy yumurtası seninkiler kümesime renk katacaktır çok teşekkür ederim...

Çevrimdışı İbrahim ZENCİR

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: rır +auslop +layt süsek+layt brahma
Maşallah diyelim tavuk makina gibi çalışıyor .

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Bizim tövbe ettiklerimiz milletin duası olmuş.
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
İnternette bir tane belalı horoz vardı. Buda belalı tavuk  :)
Hayırlısı olsun bakalım.
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Ömer GÜVENİR

• EvcilSever
  • www.facebook.com/ HoBi Park ANTALTA
  • Beslediğim Türler: LIGHT BRAHMA (Q7) DARK BRAHMA (KARA OĞLAN) , WYANDOTTE , LIGHT SUSSEX , SULTAN , İSPENÇ
abi verirdim ama lıghtlar tuyde darklarıda dun sattım.
LIGHT BRAHMA (Q7) , DARK BRAHMA (KARA OĞLAN) , SİLVER,SPLASH,BLUE WYANDOTTE , LIGHT SUSSEX , SULTAN , İSPENÇ .

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
abi verirdim ama lıghtlar tuyde darklarıda dun sattım.

Düşünmeniz bile yeterli teşekkür ederim...

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
Ender kardeş ben 10ad yumurtayı ayarladım sen adresini bana yaz yurt içi şübe teslim yarın vereyim 12 de olabilir selamlar
     Teşekkür ederim Mustafa Abi,yine ne varsa sizde var.Gösterdiğiniz samimi ilgiden dolayı da çok çok teşekkür ediyorum... Bizim deli gurk bu defa diğer gurku kovalayıp yerine yatmış.Bunu bir an önce baş-göz etmek lazım  ;D ;D ;D

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
bendede bir kaz var aynı senin hınt gibi diyer kaza rahat vermiyor yumurta aradım bulamadım yumurtaları ikiye bölerek şimdilik idere ediyorum bir arkadaş yumurta verene kadar
    Mustafa Abi yerim uygun olsaydı kazları ben de çok seviyorum hatta eskiden köpek yerine bunları beslerdik,bizim evin yakınında dere vardı kapıyı açtığımız gibi dereye uçarak giderlerdi akşamları da kendi başlarına eve dönerlerdi.Ama açılan su kuyularından dolayı dere kurudu,her yer de bina oldu artık kazları salacak bir yer kalmadı onun için tavuklarla sınırlı kaldık.Kazlar bulundukları mekanı koruyan çok güzel hayvanlardır...

Çevrimdışı Ural KARA

• ONURSAL
  • EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Light Sussex & RıR & Ameraucanas & Egger Easter &
Mustafa abi konusu açılmışken bugun sahibinden comda tavuk bolumuneden istanbul anadolu yakasi ümraniye ye gir abi bir adam var çin kazı 150tl demiş açıklamada fizan habes  sultan tavuklari ile takas olunur yazmış bir bak istersen abi. Adamın adi erkan zıpkın

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
Ender kardeş ben 10ad yumurtayı ayarladım sen adresini bana yaz yurt içi şübe teslim yarın vereyim 12 de olabilir selamlar
     Teşekkür ederim Mustafa Abi,yine ne varsa sizde var.Gösterdiğiniz samimi ilgiden dolayı da çok çok teşekkür ediyorum... Bizim deli gurk bu defa diğer gurku kovalayıp yerine yatmış.Bunu bir an önce baş-göz etmek lazım  ;D ;D ;D

Abi biz gurk tavuk bulamıyoruz seninkinin yaptığına bak  :)
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever

Valla Murat Bey,gurk olmayan tavuklardan varsa bana gönder ben de bu gurk olan tavuklardan yollayayım sana,maşallah kuluçka makinesinden beterler benimkiler,yumurtaya hasret kaldım.

Çevrimdışı Öner GÜLEN

• EvcilSever
  • Öğrenilmesi gereken ilk dil; tatlı dildir.(nokta)
  • Beslediğim Türler: ***
Ender Abim son bir takım dark brahmam kalmıştı onu da geçen hafta pazar günü kaldırdım. keşke daha önce gurk olsaydı ihtiyacını karşılardım ama denk gelmedi. Bu arada Mustafa abim imdada yetişmiş yine.. 
Her insan kendisine yakışanı yapar. Çünkü kalite asla tesadüf değildir.
Bir gülümseme ile insanlığınızdan neyiniz eksilir? Belkide o gülümseme ile dünyamız değişir.(öner gülen)

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
Ender Abim son bir takım dark brahmam kalmıştı onu da geçen hafta pazar günü kaldırdım. keşke daha önce gurk olsaydı ihtiyacını karşılardım ama denk gelmedi. Bu arada Mustafa abim imdada yetişmiş yine..

Çok teşekkür ederim Önercim,düşünmen bile yeterli.Allah razı olsun Mustafa Abi yine herzamanki alicenaplığını gösterdi eksik olmasın...

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
Ender kardeş biraz evvel yurt içi kargoya paketin verilmiştir kızıltepe şb teslim inşallah güzellikler olur selamlar
   Çok teşekkür ederim Mustafa Abim, ellerin dert görmesin...

Çevrimdışı Sefa ÖZEN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: RIR, Light Sussex
Gurk tavuğu bana gönder abi :) Gurk tavuk arıyorum bulamadım. :(

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
ne demek ender kardeş gurk tavukla gurk tavuğuna yumurta arayan anlar
    Valla çok haklısın Mustafa Abi,gurk tavuğa dar zamanda yumurta bulmak gerçekten de sorun,hele ki benim tavuk ve sizin kaz gibi belalısı olunca !!!!

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
Gurk tavuğu bana gönder abi :) Gurk tavuk arıyorum bulamadım. :(
    Sefa Bey ben olaya ticari olarak bakmadığım için çoğunlukla çevremde ne varsa onlarla yoluma devam ettim...Ondan dolayı kümesim hep köy tavuğu ve hint kırması tavuklarla dolu.Eğer yolunuz buraya düşerse seve seve verebilirim...

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever

Valla Murat Bey,gurk olmayan tavuklardan varsa bana gönder ben de bu gurk olan tavuklardan yollayayım sana,maşallah kuluçka makinesinden beterler benimkiler,yumurtaya hasret kaldım.

Vallaha yakın olsak değişirdik Ender bey. Bende de gurka yatan yok.
Malum makinamda olmadığı için gurka yatsınlar diye can atıyorum.
Burada görüyorum tavuk çıkartmış civcivlerini gezdiriyor ne güzel çok özeniyorum.
Tavuğun gurka yatması için özel birşeyler yapmaya gerek var mı acaba.
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever

Vallaha yakın olsak değişirdik Ender bey. Bende de gurka yatan yok.
Malum makinamda olmadığı için gurka yatsınlar diye can atıyorum.
Burada görüyorum tavuk çıkartmış civcivlerini gezdiriyor ne güzel çok özeniyorum.
Tavuğun gurka yatması için özel birşeyler yapmaya gerek var mı acaba.

Murat Bey gurk tavuğun civcivlerini dolastırırkeki zevki hiç bir şeye değişmem,yakın olsaydık size severek gurk tavuk verirdim ama yolunuz burlara düşerse yine  bir şeyler yapabiliriz.Gurk için özel bir şey yapmaya gerek yok bence eğer tavuklarınız köy ya da hint tavuğuysa her halükarda gurka yatacaktır bunu engelliyemezsiniz zaten.Ama halk arasında bazı söylentiler var kuru ekmek ıslatıp verirseniz tavuklarınız gurk olur diyorlar.Ben de tesadüfmüdür bilemiyorum ama bu aralar bir kaç çuval kuru ekmek almıstım yemle beraber onları da ıslatıp veriyordum.Arka arkaya üç tavuğum da gurk oldu başka olmasın diye dua ediyorum yumurta bulmak da sorun oldu onlar için 😊😊😊

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
7 tane köy tavuğum var , iki tanesi hintkırığı daha önce gurka yatmış hayvanlar.
Fakat bende hiç gurk demediler, nedenini anlayamadım, yerlerini mi beğenmiyorlar acaba.
Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim, kuru ekmekte ıslayıp veririm deneme amaçlı.
Bende yumurta sorunu yok kendi hayvanlarımın yumurtasından civciv çıkartayım başka birşey istemiyorum  :)
Smyrna Rottweiler Kennel

Çevrimdışı Öner GÜLEN

• EvcilSever
  • Öğrenilmesi gereken ilk dil; tatlı dildir.(nokta)
  • Beslediğim Türler: ***
7 tane köy tavuğum var , iki tanesi hintkırığı daha önce gurka yatmış hayvanlar.
Fakat bende hiç gurk demediler, nedenini anlayamadım, yerlerini mi beğenmiyorlar acaba.
Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim, kuru ekmekte ıslayıp veririm deneme amaçlı.
Bende yumurta sorunu yok kendi hayvanlarımın yumurtasından civciv çıkartayım başka birşey istemiyorum  :)

Murat arkadaşım o iki tavuğu mayalı ürünlerle beslemeye gayret et. eğer dönem olarak yumurtaya başladığından buyana 10-15 yumurta yaptıysa , 1 hafta , on gün sonra yatacaktır gurka. Islak ekmek , kefir bu iki ürün gurk olmaları için iyi bir destekleyici.
Her insan kendisine yakışanı yapar. Çünkü kalite asla tesadüf değildir.
Bir gülümseme ile insanlığınızdan neyiniz eksilir? Belkide o gülümseme ile dünyamız değişir.(öner gülen)

Çevrimdışı Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
  • EvcilSever
Bu 7 tavuktan hergün 3 - 4 yumurta alıyorum.
Sanırım hepsi yumurtluyor.
Senin dediğin rakamlara ulaşmışta olabiliriz tam bilmiyorum .
Fakat dediğin gibi mayalı besleyip gözlemlemeye başlayacağım.
Çok teşekkür ederim Öner kardeşim.
Smyrna Rottweiler Kennel