Reklamlar

Gönderen Konu: Bahçede fare geziyor yardım.  (Okunma sayısı 133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemal AYDIN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: portakal fizan, gümüş fizan,brahma,mavi yumurtacı,Hint hepsi civciv
Bahçede fare geziyor yardım.
« : 14 Haz 2018, 14:56:17 »
merhaba gurk tavuğum için ayrı bi kümes yapmşdm. gürk dışarda iken içeri bu resimdeki fare kümesi geziyirdu. bende bayramı çorluda geçiricem ve içim rahat değil.eczaneden etkili bi fare zehiri istedim. Bana farmin buğday taneli zehir verdi sanki fare değil de tavuk zehiri.her neyse ben bu zehiri korkarak  kümesin altına dikkatli şekilde 8_9 tane zehirli buğday attım. sanrım az attım ama  gürk için endişelendim.bu zehiri karıncılar dışarı taşırmı? bu fare ne faresi civcivleri yermi?

Çevrimdışı kemal AYDIN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: portakal fizan, gümüş fizan,brahma,mavi yumurtacı,Hint hepsi civciv
Ynt: Bahçede fare geziyor yardım.
« Yanıtla #1 : 14 Haz 2018, 15:02:32 »

Çevrimiçi Erol DEMİRBAĞ

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Ayrım yok. Tüm kanatlılar güzel.
« Yanıtla #2 : 14 Haz 2018, 20:08:49 »
Zehirli buğday sakıncalı.
Fare istasyonları kullanmanızda fayda var. İçlerine palet yemler. Dışarı taşıma olmaz.
Görülen canlı tehlikeli. Civciv vs zarar verir. Görülüyorsa, havalı tüfek iş görür. Kolay gelsin.
05322827480

Çevrimdışı kemal AYDIN

• EvcilSever
« Yanıtla #3 : 14 Haz 2018, 22:37:56 »
Zehirli buğday sakıncalı.
Fare istasyonları kullanmanızda fayda var. İçlerine palet yemler. Dışarı taşıma olmaz.
Görülen canlı tehlikeli. Civciv vs zarar verir. Görülüyorsa, havalı tüfek iş görür. Kolay gelsin.
  :-X umarım 3 gün için de başlarına bişey gelmez 3 gün evde olmicam. offfffff allah korusun.yaradana emanet. demekden başka yapabileceğim bir şey yok  :'(

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Köy tavuğu,Sussex,Rır ...
« Yanıtla #4 : 14 Haz 2018, 23:22:24 »
    O zehirli buğdayları farelerin gireceği ama civcivlerin giremeyeceği sepet gibi delikli bir kabın içine koy,sepeti kümesin içine koy.Dikkat et sepete tavuklar,civcivler giremesin.Benim de fare sorunum vardı bu şekilde hal ettim,uzun süredir fare görmüyorum.
''Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar''  Konfüçyus

Çevrimdışı kemal AYDIN

• EvcilSever
« Yanıtla #5 : 15 Haz 2018, 13:13:47 »
    O zehirli buğdayları farelerin gireceği ama civcivlerin giremeyeceği sepet gibi delikli bir kabın içine koy,sepeti kümesin içine koy.Dikkat et sepete tavuklar,civcivler giremesin.Benim de fare sorunum vardı bu şekilde hal ettim,uzun süredir fare görmüyorum.
tavisyeniz için teşekkürler. mantıklı bi teknik ama sepet yerine erol ebinin dediği fare istasyonu senin bahsettiğin civcivlerin giremeyeceği sepet gibi bir kutu eve dönünce kesinlikle o istasyondan 2-3 tane alıcam ve birini kümesin içine koyucam. bu sabah babam civcivleri dışarı çıkarmış yarım saat kadar sanırım hepsi sağlıklı şuan bi aksilik olsa haber verirdi. eve gider gitmez çaresine bakıcam inşallah bu arada ramazan bayramınız mübarek olsun.

Çevrimdışı Ender ÖZEN

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Köy tavuğu,Sussex,Rır ...
« Yanıtla #6 : 15 Haz 2018, 23:32:59 »
tavisyeniz için teşekkürler. mantıklı bi teknik ama sepet yerine erol ebinin dediği fare istasyonu senin bahsettiğin civcivlerin giremeyeceği sepet gibi bir kutu eve dönünce kesinlikle o istasyondan 2-3 tane alıcam ve birini kümesin içine koyucam. bu sabah babam civcivleri dışarı çıkarmış yarım saat kadar sanırım hepsi sağlıklı şuan bi aksilik olsa haber verirdi. eve gider gitmez çaresine bakıcam inşallah bu arada ramazan bayramınız mübarek olsun.
    Teşekkür ederim,önemli olan yavruların zarar görmemesi.Sizin ve tüm sevdiklerinizin de Ramazan Bayramı da mübarek olsun.
''Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar''  Konfüçyus