• 26 May 2018, 05:17:35
Hoşgeldin, ziyaretçi! Lütfen oturum aç yada kayıt ol.

Reklamlar

Konu: Damızlık Süs Tavuklarında Yağlanma

(Okunma sayısı 1068 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Mehmet DOGAN

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Light Sussex, GSG Wyandotte, Black Mottled Wyandotte, Toulbant Wyandotte
    06 Mar 2017, 15:42:26

Başarmak için, önce inanmak gerek.

• Levent YILMAZ

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Leghorn ve Köy Tavuğu
    06 Mar 2017, 16:36:34
    Aynı sorun bende de var.

• Default Avatar
  • Bestami SAİTOĞULLARI

06 Mar 2017, 17:35:05
    Yağlanmayı azaltmak için mısır veriyorsanız bir süre azaltmak/diğer yağ yapacak verdiğiniz yemleri azaltmak veya daha fazla dışarı çıkarmak  çözüm olabilir.

• Aydın ÜNAL

• Yönetici
    • *
    • Beslediğim Türler:
      Amerikan Bıldırcın-Wyandotte-Keklik-Güvercin-Cüce Koşin
    06 Mar 2017, 18:08:55
    Daha fazla gezmelerini sağlayın, sularına limon katın yağ yakar. Döl oranını arttırmak içinse E vitamini takviyesi yapın ve horozların kloaka etrafında ki tüylerini kısaltın . En kolay yapabilecekleriniz bunlar.

• Mehmet DOGAN

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
    07 Mar 2017, 09:43:49
    Yağlanmayı azaltmak için mısır veriyorsanız bir süre azaltmak/diğer yağ yapacak verdiğiniz yemleri azaltmak veya daha fazla dışarı çıkarmak  çözüm olabilir.
    Tüy dönemlerinde çok kısıtlı şekilde mısır vermiştim Bestami bey. Uzun süredir sadece yumurta yemi veriyorum. Fakat 8 kiloluk yemlik sürekli önlerindeydi ve diledikleri zaman yiyebiliyorlardı. Bir haftadır yemliklerini kaldırdım ve sınırlı yem vermeye çalışıyorum.

• Mehmet DOGAN

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
    07 Mar 2017, 09:45:48
    Daha fazla gezmelerini sağlayın, sularına limon katın yağ yakar. Döl oranını arttırmak içinse E vitamini takviyesi yapın ve horozların kloaka etrafında ki tüylerini kısaltın . En kolay yapabilecekleriniz bunlar.
    Tüy kesimlerini yaptım Aydın abi. Sularına limon koymayı deneyeceğim ve sabah erkenden işe giderken bahçeye bırakıyorum gönüllerince gezsin kalori yaksınlar artık. Umarım en kısa zamanda yumurta ve döl sorununu düzene sokabilirim.

• Levent YILMAZ

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Leghorn ve Köy Tavuğu
    13 Mar 2017, 09:08:01

Sularına ne ölçüde limon koyacağız,ben sularını 3 kiloluk yoğurt kaplarından koyuyorum.E vitamini tavuk için mi ?Bilgi için teşekkür ederim.

• Mehmet DOGAN

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
    13 Mar 2017, 12:55:58
    Levent bey ben sularına iki gündür yaklaşık 2 litrelik suluğa yarım limon şeklinde uygulamaya başladım. Döl sorunu yaşadığım horozu da ayrı kümese tek başına alıp selenyum ve E vitamini takviye ediyorum. Haftada iki kez de tavukların yanına salacağım. İlerleyen günlerdeki yumurta ve döl verimiyle ilgili gözlemlerimi de sizlerle paylaşacağım.

• Hasan ÇAKIR

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      köy Tavuğu,Kel Boyun,Americanus,Maran
    13 Mar 2017, 13:07:07
    Yumurta yemini sürekli vermek sakıncalı.Hayvanların tüylerinde sarılık ya da kırarma gözlemlediğiniz an yemi kesmeli.Ayrıca başıma geldiği için biliyrum sürekli yumurtayemi hayvanları bitiriyor.son bir ayda hiçbir sebep ykken iki güzel tavuğumu bu yem yüzünden kaybettim.Hayvanların içini kurutuyor resmen

• Levent YILMAZ

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Leghorn ve Köy Tavuğu
    16 Mar 2017, 09:14:28
    Yumurta yemini sürekli vermek sakıncalı.Hayvanların tüylerinde sarılık ya da kırarma gözlemlediğiniz an yemi kesmeli.Ayrıca başıma geldiği için biliyrum sürekli yumurtayemi hayvanları bitiriyor.son bir ayda hiçbir sebep ykken iki güzel tavuğumu bu yem yüzünden kaybettim.Hayvanların içini kurutuyor resmen

Yumurta yemini haftada iki kez versek yeterli olur mu ne dersiniz ?

• Hasan ÇAKIR

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      köy Tavuğu,Kel Boyun,Americanus,Maran
    16 Mar 2017, 12:46:08
    Ben tamamen kestim.Kendi geliştirdiğim rasynu kullanıyorum.Şu an için gayet iyi gibi.

Yumurta yemini haftada iki kez versek yeterli olur mu ne dersiniz ?

Damızlık Civcivlerin İlk Hafta Bakım ve İdaresi

Başlatan MUTUŞ CAN TEKE

Yanıt: 3
    Gösterim: 97
    Son İleti 10 May 2018, 13:35:31
    Gönderen: Çağrı Çınar
    ANKA SÜS TAVUĞU DAMIZLIK YEMİ

Başlatan Abdullah GÖKPINAR

Yanıt: 0
    Gösterim: 755
    Son İleti 29 Ara 2016, 20:32:20
    Gönderen: Abdullah GÖKPINAR