• 18 Şub 2018, 20:01:39
Hoşgeldin, ziyaretçi! Lütfen oturum aç yada kayıt ol.

Konu: Yumurta yemi Hakkında

(Okunma sayısı 1712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Ural KARA

• Sosyal Yönetici
    • *
    • Beslediğim Türler:
      Light Sussex & RıR & Ameraucanas & Egger Easter &
    18 Ksm 2016, 14:43:16

• Uğur ŞAHİN

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Brahma,Wyandotte,Susex,
    18 Ksm 2016, 14:45:52
    Takipteyim benimde merak ettiğim bir konu her kafadan bir ses çıkıyor. Bilgisi olan abilerimiz yönlendirirlerse sevinirim..

• Aygün GEZGİN

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Bıldırcın (japon & çin ),Kafkas, melanistik,kırmızı altın sülün,Japonez,İspenç,beç,Hindi
    18 Ksm 2016, 17:29:07
    Doğal yumurta isteniyorsa ki benim amacım o, o yüzden yumurta yemi vermemeli bence. Daha önceleri azar azar veriyordum çuvalın üzerindeki içeriği okuduğumda yem rasyonunun içinde genetiği değiştirilmiş organizma olduğu yazıyordu. Bende yumurta yemini kesip tahıl çeşitliliğini arttırdım verdiğim yemde.
    Sakarya Üniversitesi-Coğrafya

• Default Avatar
  • Beyhan KARACA

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      susex.austrolorp.baf susex.rır.ligorin.güvercin
    18 Ksm 2016, 21:53:29
    gençler kafanızı karıştırmayın biraz sabredin bu konuyla ilgili bir araştırma içine girdim
    çözücez bu soruları
    :)
    hastasıyız dede

• Default Avatar
  • Beyhan KARACA

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      susex.austrolorp.baf susex.rır.ligorin.güvercin
    18 Ksm 2016, 22:52:12
    değerli arkadaşlar vakti olan gordes yemi incelesin daha sonra bununla ilgili bir konu açıp konuşabiliriz
    :)
    hastasıyız dede

• Ural KARA

• Sosyal Yönetici
    • *
    • Beslediğim Türler:
      Light Sussex & RıR & Ameraucanas & Egger Easter &
    18 Ksm 2016, 23:01:31
    Bakıyorum beyhan abim bende bir arastirayim.

• Alper BOZKURT

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      hobi olarak hosuma giden ve bulabildigim her türden besliyorum.
    19 Ksm 2016, 01:19:55
    kardesim kis aylarinda aycicegi vemek iyi geliyor kus yemi olarak satilanlardan alip verebilirsin .
    Türk´ün yasadigi her yer memleketimdir.

• Eren TEKE

• EvcilSever
    27 Oca 2017, 12:48:48
    Doğal yumurta isteniyorsa ki benim amacım o, o yüzden yumurta yemi vermemeli bence. Daha önceleri azar azar veriyordum çuvalın üzerindeki içeriği okuduğumda yem rasyonunun içinde genetiği değiştirilmiş organizma olduğu yazıyordu. Bende yumurta yemini kesip tahıl çeşitliliğini arttırdım verdiğim yemde.

Yem haricinde dışarıdan aldığınız mısır de genetiği değiştirilmiştir ( GDO ) Bu konuda yem firmalarının ürettiği yemler ile etiketleri çok sıkı denetim altında.Hayvansal protein kullanmayan kurumsal firmaların yemlerini güvenle kullanabilirsiniz.Dışarıdan alacağınız hububat ve protein kaynakları ile rasyon yapılıyor yani dışarıdan da alsanız fabrika yemide alsanız GDO dan kurtulma olanagınız yoktur

• Mete KUCUKDUGENCİ

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      La BRESSE
    18 Haz 2017, 22:05:32
    Merhaba arkadaşlar,

Gordes Yem etkilisi ile 1 ay önce uzun sohbet etmiştik GDO suz yem konusunda.. Bana mümkün olmadığını söyledi.

Bence imkansız değil. Bursa hayvan pazarında yem satan bir tüccar ile de görüştüm. Yerli buğday mısır bulmak mümkün olduğunu ama fiyatın daha pahalı olduğunu söyledi.

Benim amacım da yumurta ve et için beslediğim tavuklarıma tamamen doğal bir yem verebilmek. Zor değil sadece biraz yumurta veriminden fedakarlık yapmak gerekebilir ama kalite kallavi olacaktır. Zaten bu güne gelmemizin sebebi de birim alandan yada hayvandan daha fazla verim elde etme gayretinden olmadı mı? Tavuk yılda 250 yumurta yapmasın 150 yapsın ama sağlıklı yumurta olsun. 45 günde 1,5 kg karkas olmasın. 120 günde olsun ama sağlıklı olsun.

para kazanma hırsı sebebiyle insan kendi kendini yok etmektedir.

''O ki yarattığı herşeyi güzel yaratmıştır.'' 
    (Secde,7)

• Murat GÜLCEK

• Genel Moderator
    • *
    • Beslediğim Türler:
      Spaclet Susex - Light Susex - Köy tavuğu - Habeş(Silkie) - Bıldırcın
    19 Haz 2017, 03:19:04
    Katılıyorum Mete bey ,tebrikler...
    Smyrna Rottweiler Kennel

• Kadir Güngör

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Australorp- Rhode Island Red ( Rır)-Wyandotte- Köy tavukları
    05 Eyl 2017, 16:05:17
    Merhabalar uzun süredir sormak istediğim bir konu dun akşam arkadaşla konuştuk bir tanıdığı demiş ki yumurta yemi kesinlikle verme kanserojen maddeler var içinde git bakkaldan al yumurta ye aynı sey demiş o uzun yıllardır vermiyor zaten yumurta yemi.
    Başka bir arkadasta bana yumurta yeminde arpa fi nohut vs bayağı saydı artakalan bütün bu ürünleri asure gibi bir birine katıp o sekilde yapıyorlarmış simdi birisi kanserojen madde var diyor birisi kombine karisik yem diyor kime inanayim şaşırdım.
    Birde bana birisi bugday verme yumurtayi keser arpa ver az mısır birazda yumurta yemi karsitir oyle ver dedi. Diger bir arkadasta arpa kışın verilmez hayvani serin tutar biz guvercinlere oyle yapıyoruz dedi. Kafam karışık sizce dogruvolan nedir?
    Merhaba Ural konu biraz eski ama ne sonuca vardın benim de bu konuda kafam karmakarışık ne yapmalıyım
    HAKİKİ DOST, İNSAN ÖMRÜNDE ZİYNETTİR

• ismail kuşçu

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      ATAKS TÜRKEN AUSTRALORP
    05 Eyl 2017, 16:53:12
    Merhabalar uzun süredir sormak istediğim bir konu dun akşam arkadaşla konuştuk bir tanıdığı demiş ki yumurta yemi kesinlikle verme kanserojen maddeler var içinde git bakkaldan al yumurta ye aynı sey demiş o uzun yıllardır vermiyor zaten yumurta yemi.
    Başka bir arkadasta bana yumurta yeminde arpa fi nohut vs bayağı saydı artakalan bütün bu ürünleri asure gibi bir birine katıp o sekilde yapıyorlarmış simdi birisi kanserojen madde var diyor birisi kombine karisik yem diyor kime inanayim şaşırdım.
    Birde bana birisi bugday verme yumurtayi keser arpa ver az mısır birazda yumurta yemi karsitir oyle ver dedi. Diger bir arkadasta arpa kışın verilmez hayvani serin tutar biz guvercinlere oyle yapıyoruz dedi. Kafam karışık sizce dogruvolan nedir?
    buğday yumurtayı kesmez yumurta yemiyle buğdayı verin güzel yumurtlar ve sarısı açık olur buğday hayvanı serin tutar yazın özellikle verilmeli kışında biraz arpa ezmesi verirseniz hayvanın ısınmasına yardımcı olursunuz sadece yumurta yemi yerse aynı market yumurtası gibi olur bi farkı kalmaz yumurta yemi vermek istemiyorsanız arpa buğday bide yonca verirseniz iyi verim alırsınız

• Kadir Güngör

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      Australorp- Rhode Island Red ( Rır)-Wyandotte- Köy tavukları
    06 Eyl 2017, 08:33:19
    buğday yumurtayı kesmez yumurta yemiyle buğdayı verin güzel yumurtlar ve sarısı açık olur buğday hayvanı serin tutar yazın özellikle verilmeli kışında biraz arpa ezmesi verirseniz hayvanın ısınmasına yardımcı olursunuz sadece yumurta yemi yerse aynı market yumurtası gibi olur bi farkı kalmaz yumurta yemi vermek istemiyorsanız arpa buğday bide yonca verirseniz iyi verim alırsınız
    İsmail abi bu konuda bir arkadaşım karışık güvercin yemiyle buğdayı karıştırıp ver dedi kışın da arpa katarsın dedi nasıl olur acaba?
    HAKİKİ DOST, İNSAN ÖMRÜNDE ZİYNETTİR

• ismail kuşçu

• EvcilSever
    • Beslediğim Türler:
      ATAKS TÜRKEN AUSTRALORP
    06 Eyl 2017, 13:34:27
    İsmail abi bu konuda bir arkadaşım karışık güvercin yemiyle buğdayı karıştırıp ver dedi kışın da arpa katarsın dedi nasıl olur acaba?
    olur sıkıntı olmaz

Simit, poğaça vb. yumurta verimine etkisi.

Başlatan Ahmet BANCAR

Yanıt: 10
    Gösterim: 2455
    Son İleti 03 Ara 2015, 11:29:01
    Gönderen: Murat GÜLCEK
    Gezen tavuk yumurta yem rasyonuna ihtiyacım var.

Başlatan Mehmet KAYA

Yanıt: 3
    Gösterim: 1214
    Son İleti 15 Ara 2016, 18:07:19
    Gönderen: Mehmet KAYA
    5 Aylık Yumurta Civcivi Nasıl Beslenmeli

Başlatan Yakup Turgut

Yanıt: 20
    Gösterim: 1436
    Son İleti 14 Haz 2017, 03:46:33
    Gönderen: Yakup Turgut
    yumurta yeme