Gönderen Konu: Çıkım sorunu  (Okunma sayısı 2670 defa)

Çevrimdışı Görkem KÖSE

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Light Sussex-Rhoe İsland Red-Amrock-Siyah Hindi
Çıkım sorunu
« : 09 Tem 2018, 13:13:59 »
Merhaba Arkadaşlar

cimuka ct 60 kulucka makinesi kullanıyorum makinemle şimdiye kadar üç çıkım aldım ucunde de oranlar yüzde 60 in üzerine çıkamadı  kalibrasyon da sıkıntı varmı diye üç farklı sıcaklık ve nem ölçer aldım makine normal fakat yolunda gitmeyen bişeyler var.civciv oluşuyor fakat kabuk kırılamıyor nemi son üç gün yüzde 75 yapıyorum ama yinede olmuyor civcivler içerde boguluyor.bulunduğum bölgede sular kirecli acaba ondan mi kaynaklı diye düşünmeye başladım artık çünkü kurallara harfiyen uyuyorm
Bir önerisi olan varmı neler yapmalıyım
Gushterek

Ynt: Çıkım sorunu
« Yanıtla #1 : 09 Tem 2018, 19:23:52 »
Ben cimukanın HB 175 modelini kullanmaktayım .kombine bir makine parça yüklemeli kullanıyorum.gelisim ve çıkımda ısı ve nemi hiç değişmiyorum.ısi 37.7 nem %60  .çıkım oranım ortalama % 85 90 civarı elhamdülillah. + nem için suyu 5 litrelik hazır içme suyu kullanıyorum.
Hayat PAYLAŞTIKÇA Güzel.

« Yanıtla #2 : 10 Tem 2018, 09:17:56 »
Ben cimukanın HB 175 modelini kullanmaktayım .kombine bir makine parça yüklemeli kullanıyorum.gelisim ve çıkımda ısı ve nemi hiç değişmiyorum.ısi 37.7 nem %60  .çıkım oranım ortalama % 85 90 civarı elhamdülillah. + nem için suyu 5 litrelik hazır içme suyu kullanıyorum.

Aynı şekilde bende senelerdir 37.5 ve %60 nem ile kullanıyorum. Vgs kuluçka makinesi var. çıkımlar gayet iyi

Nem oranı ile devamlı oynamanın hobi makinesi kullanıcıları için faydalı olmadığı dusuncesindeyim

Çevrimdışı Görkem KÖSE

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Light Sussex-Rhoe İsland Red-Amrock-Siyah Hindi
« Yanıtla #3 : 10 Tem 2018, 10:44:36 »
Bende makinenin kullanım kitapçığını göre hareket edeyim dedim ama olmayacak sanırım o değerlere göre 37.7  %50 gelişim 37.2 %70 çıkım şeklinde kullanıyordum ama bu rakamlarla başarı yakalayamadim.
Gushterek

Çevrimdışı Mustafa UÇAR

« Yanıtla #4 : 10 Tem 2018, 17:02:49 »
Çıkım zamanı ben nem kabına 1/3  oranında sirke ilave ediyorum. biraz koku oluşturuyor ama yumurtalar daha rahat kırılıyor.

ısı ve nem ölçerlere kalibrasyon yapıp denemek istersen purocuların kalibre videoları var youtube da sana yardımı dokunur.

Çevrimdışı Fatih Saday

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Bıldırcın,keklik,tavuk
« Yanıtla #5 : 11 Tem 2018, 10:56:42 »

Bence;

Sıcaklık : 37,7
Nem: %45 - çıkıma son 2 gün kala %65 daha iyi sonuç veriyor.

Çevrimdışı Ethem YILDIRIM

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: köy tavuğu Dark Brahma
« Yanıtla #6 : 12 Tem 2018, 22:16:34 »
son 1 hafta haxzır su kullan,suya sirke ekleyebilirsin mikroplar için.olmadı üzerlerine ılık su püskürt.deneye deneye
Geri çevirme.İsteme.Biriktirme.

Çevrimdışı Naim Gözelle

• EvcilSever
  • Beslediğim Türler: Keklik süs tavuğu
« Yanıtla #7 : 20 Tem 2018, 18:49:53 »
Bende makinenin kullanım kitapçığını göre hareket edeyim dedim ama olmayacak sanırım o değerlere göre 37.7  %50 gelişim 37.2 %70 çıkım şeklinde kullanıyordum ama bu rakamlarla başarı yakalayamadim.
Vgs 50 modeli kullandım 2 çıkmda da başarı sağlayamadım bütün talimat ları harfiyen uyguladım ama başarı sağlayamadım

« Yanıtla #8 : 25 Tem 2018, 17:50:29 »
Vgs 50 modeli kullandım 2 çıkmda da başarı sağlayamadım bütün talimat ları harfiyen uyguladım ama başarı sağlayamadım

Bir sorun vardır, firma yetkilisi ile görüştün mü?