Gönderen Konu: Horozum diğer horozla ciflesiyor Yardım!!!!  (Okunma sayısı 770 defa)

Çevrimdışı Emre Uysal

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: Lohman,pleymut,americanus
Horozum diğer horozla ciflesiyor Yardım!!!!
« : 30 Eyl 2018, 10:59:31 »
Yeni aldığım horozlarım kendi kümesime getirdiğimde kavga etmeye başladılar bir tanesi diğerini dövüp yaralayıp bir keneara kıstırıp ciflesiyor neden böyle yapıyor 14 tane tavuk var bunun derdi ne ??? ::) ::) Acil yardım bende değilken aynı kümeste duruyordu horozlar bende delirdiler sanırım şimdilik dövüleni ayırdım ... : :-[ :-[

Çevrimdışı Yemliha KORKMAZ

Ynt: Horozum diğer horozla ciflesiyor Yardım!!!!
« Yanıtla #1 : 02 Eki 2018, 08:35:03 »
Horozlar sanırım ayrı bir kümeste yada çok fazla olan cinsel isteklerini karşılayamıyorlar. Aslında çiftleşmezler ama belkide kavga ediyorlar siz yanlış anlıyorsunuz

Çevrimdışı Emre Uysal

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #2 : 02 Eki 2018, 11:04:20 »
Horozlar sanırım ayrı bir kümeste yada çok fazla olan cinsel isteklerini karşılayamıyorlar. Aslında çiftleşmezler ama belkide kavga ediyorlar siz yanlış anlıyorsunuz

Aldığım  yerde aynı kümeste duruyorlardı tavukları dahil aldım kendi kümesine getirdim bir baktım sabah biri diğerini dövüyor diğeri karşılık vermiyor artık onu pusturup üstüne çıkıyor tavuklarla nasıl ciflesiyorsa onada aynısını yapıyordu  ilkin dedim üstünlük göstergesi  bazı köpekler alfa olduğunu belli etmek için yapıyo sonra birbirine karısmazlar  dedim sonra baktım sürekli diğer horozu görünce  kıstırıp  aynı hareketi yapıyor dedim böyle olmayacak çünkü birde dövüyor yere yatırama kadar zaten korkuyor ondan artık digeri köşeye sıkışınca  yere yatıyor  bende başka kafese ayırdım dayak yiyeni ilk defa gördüm böyle birşey diğer  horoz tavukların yanında 7 tanesi yumurtlar diğer 7 tanesi yarka ama yumurta bekliyoruz onlardan da bugün yarın bende danışmak istedim nasıl bir yol izlemeliyim hangisini horoz olarak ayırayım  sonradan alışırlarmı yada sizin  başınıza  böyle bir olay geldimi deneyimizden faydalanmak istedim ...

« Yanıtla #3 : 06 Eki 2018, 09:58:15 »
emre bey benimde başıma geldi böyle bir olay ama bende kesilecek horozları 5 tane hepsini bir araya getirmiştim o zaman olmuştu tavuk yoktu yakınında. eğer suanda senin horozunun yanındaki tavuklar horozun üstüne çıkmasına izin vermiyorsa yada horoz genç tecrübesiz tavuklarla çiftleşemiyorsa horozda diğer horozu sıkıştırıp çiftleşmek isteyebilir. baktın durum düzelmiyor hangisi gözüne güzel görünüyorsa olu ayır diğerini düdüklüye  ;) 

Çevrimdışı Emre Uysal

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #4 : 08 Eki 2018, 10:35:49 »
emre bey benimde başıma geldi böyle bir olay ama bende kesilecek horozları 5 tane hepsini bir araya getirmiştim o zaman olmuştu tavuk yoktu yakınında. eğer suanda senin horozunun yanındaki tavuklar horozun üstüne çıkmasına izin vermiyorsa yada horoz genç tecrübesiz tavuklarla çiftleşemiyorsa horozda diğer horozu sıkıştırıp çiftleşmek isteyebilir. baktın durum düzelmiyor hangisi gözüne güzel görünüyorsa olu ayır diğerini düdüklüye  ;)

Baskın olan horozu ayırdım diğerini hediye ettim arkadaşıma  bir tane daha horoz var o yavru onuda  ötünce keseceğiz. ilk defa böyle birşey gördüm aslında tavuklar ile de ciflesiyor ama şimdi yetişkin horoz yok herşey yoluna girdi  kümeste.:))