Gönderen Konu: Dünyanın konuştuğu "hırsız kedi"  (Okunma sayısı 907 defa)

Çevrimdışı Haydar PİRPİRİ

  • EvcilSever
  • İleti: 673
  • Beslediğim Türler: Rhode Island Red, Speckled Sussex, Amrock
Dünyanın konuştuğu "hırsız kedi"
« : 12 Ara 2014, 17:50:26 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-ineM5iPZWw[/youtube]

Vladivostok Havalimanı’ndaki bir mağazanın vitrinindeki 63 bin ruble değerindeki deniz ürünlerini afiyetle mideye indiren hırsız kedi internet fenomeni oldu. Facebook kullanıcıları söz konusu kediye isim bulunması için sosyal site üzerinden oylama başlattı.
 

Facebook üzerinde bulunan Mı iz Vladivostoka-Vladivostokluyuz isimli grubun üyeleri tarafından başlatılan oylamada son günlerde ünlenen kedi için önerilen isimler yarışıyor.
Oylamayı başlatan kullanıcı, konuya ilişkin olarak kalemle aldığı mesajında, ‘‘Havalimanındaki deniz ürünleri mağazasını soymayı başaran kedinin bir isme layık olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlar haydi en güzel ismi beraberce seçelim. Ben şahsen ‘‘Kosar-Orakçı’’ (Rusya’da özellikle gençler arasında kullanılan sokak dilinde oldukça popüler olan bu tabir, 1000 rakamını tanımlamak için tercih edilmektedir. 1 kosar=1000 ruble ya da 1000 dolar gibi) ismini uygun gördüm. Çünkü kendileri 1000 doların üzerinde bir zarara sebep olmuşlardır’’ şeklinde esprili ifadeler kullandı.
Oylamada yarışan 24 isim arasında Chubais, Hamsi, Verimli Mağaza Çalışanı ve VladJora gibi alternatifler de bulunuyor. An itibariyle en çok oyu toplayan isim ise Baksik.
- Değer bilmeyenlere sakın emeğini sunma.
- Asla bilmeyenle tartışma.