Gönderen Konu: Nasıl kullanıma hazır hale getirebilirim  (Okunma sayısı 352 defa)

Çevrimdışı Okan Sancak

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: hint
Nasıl kullanıma hazır hale getirebilirim
« : 21 Nis 2019, 21:17:41 »
Selamun Aleyküm benim horozum kurumadan öldü onun durduğu kümesi nasıl dezenfekte edebilirim yeniden hayvan koyabilecek duruma nasıl getirebilirim yani virüs ve bakteri gibi zararlıları yok eder mi veterinerde dezen isminde bir ilaç var daha önce kullanan var mı benim sorunuma çözüm olur mu teşekkür ederim

Ynt: Nasıl kullanıma hazır hale getirebilirim
« Yanıtla #1 : 23 Nis 2019, 10:00:56 »
Aleyküm selam, geçmiş olsun.
Dezen kümes dezenfeksiyon işlerinde sıklıkla kullanılıyor. etkili bir şey dezenfektandır.
Daha basit, ucuz bir çözüm arıyorsan sulandırılmış çamaşır suyuyla dezenfeksiyon yapabilirsin etkili bir yöntemdir.

Çevrimdışı Okan Sancak

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #2 : 27 Nis 2019, 19:49:55 »
Teşekkür ederim dezen aldım ama hala kullanmadım

« Yanıtla #3 : 01 May 2019, 23:20:20 »
Aleyküm selam, geçmiş olsun.
Dezen kümes dezenfeksiyon işlerinde sıklıkla kullanılıyor. etkili bir şey dezenfektandır.
Daha basit, ucuz bir çözüm arıyorsan sulandırılmış çamaşır suyuyla dezenfeksiyon yapabilirsin etkili bir yöntemdir.
    Aydın Bey'e katılıyorum.Aldığınız ürün de işinizi fazlasıyla görecektir ama biz hobiciler için en ucuzu ne derseniz yüzde beş çamaşırsuyu işimizi görür.
''Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar''  Konfüçyus

Çevrimdışı Okan Sancak

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #4 : 12 May 2019, 13:42:54 »
Kümesimde ölüm olmuştu ilk başta kümesin zeminindeki kaba talaşı temizledim ve çıkarttığım talaşı uzak bir alanda yaktım sonra kümesi dezen%20 isimli dezenfektan ile ilaçladım 06 Mayısta bugünde virkon s isimli dezenfektanla ilaçladım ( virkon s nin dozajını tam ayarlayamamış olabilirim az bir miktar vardı elimde ) hayvan koymadan önce toz kireçte atacağım  bu şekilde yapınca icine koyacağım hayvanları hasta edecek bir etmen kalmış olabilir mi baska ne yapabilirim

Çevrimdışı Yasin TAŞÇI

« Yanıtla #5 : 13 May 2019, 16:34:05 »
@Okan Sancak kümeste yapmış olduğunuz temizlik ve dezenfektasyon çalışmanız kümes içi hastalıklara karşı elbette koruma sağlayacaktır. Bunun haricinde kanatlılar ile ilgili aşıları tam ve zamanında yapmış olmak ve dışardan kümese yeni kanatlı alırken karantinada bir kaç gün bekleterek o kanatlıyada gerekli aşı ve ilgiyi göstermekte kümes sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir. kümes içi dezenfekte çalışmalarınızın yanında kanatlılarımızın  sağlığı için sık sık soğan sarmısak ve domates içine pul biber ekleyip besinlerine ek takviye yaparsak üşütme ve enfeksiyona karşı daha dirençli olmalarını sağlarız ayrıca  sularına en az haftada 1 olacak şekilde elma sirkesi eklersek iç parazitleri öldürmede  ve bağışıklıklarını güçlendirmede yardımcı olabiliriz.
Herşey Sizin Olsun, Bana ALLAH yeter...

Çevrimdışı Okan Sancak

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
« Yanıtla #6 : 13 May 2019, 22:19:23 »
@Okan Sancak kümeste yapmış olduğunuz temizlik ve dezenfektasyon çalışmanız kümes içi hastalıklara karşı elbette koruma sağlayacaktır. Bunun haricinde kanatlılar ile ilgili aşıları tam ve zamanında yapmış olmak ve dışardan kümese yeni kanatlı alırken karantinada bir kaç gün bekleterek o kanatlıyada gerekli aşı ve ilgiyi göstermekte kümes sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir. kümes içi dezenfekte çalışmalarınızın yanında kanatlılarımızın  sağlığı için sık sık soğan sarmısak ve domates içine pul biber ekleyip besinlerine ek takviye yaparsak üşütme ve enfeksiyona karşı daha dirençli olmalarını sağlarız ayrıca  sularına en az haftada 1 olacak şekilde elma sirkesi eklersek iç parazitleri öldürmede  ve bağışıklıklarını güçlendirmede yardımcı olabiliriz.

Teşekkürler

« Yanıtla #7 : 21 May 2019, 23:50:23 »
Kümesimde ölüm olmuştu ilk başta kümesin zeminindeki kaba talaşı temizledim ve çıkarttığım talaşı uzak bir alanda yaktım sonra kümesi dezen%20 isimli dezenfektan ile ilaçladım 06 Mayısta bugünde virkon s isimli dezenfektanla ilaçladım ( virkon s nin dozajını tam ayarlayamamış olabilirim az bir miktar vardı elimde ) hayvan koymadan önce toz kireçte atacağım  bu şekilde yapınca icine koyacağım hayvanları hasta edecek bir etmen kalmış olabilir mi baska ne yapabilirim
    Merhaba,toz kireçi direk altlarına serperseniz tavuklarda göz ve nefes proplemleri yaşarsınız.
''Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar''  Konfüçyus