Gönderen Konu: Salmonella yardım lütfen çok acilll  (Okunma sayısı 204 defa)

Çevrimdışı Okan Sancak

• EvcilSever
  • evcilsevgisi.com
  • Beslediğim Türler: hint
Salmonella yardım lütfen çok acilll
« : 15 Tem 2019, 14:10:41 »
Selamun Aleyküm Abilerim benim bir horoz fark etmediğim icin salmonelladan öldü onun durduğu kümesteki pislikleri temieyip kirecle badana yapsam yeterli gelir mi kümes için icine hayvan koymak icin yani ve salmonella tedavisi nasıl yapılır

Linco spectin veya baytril ise yarar mı

Çevrimdışı Yemliha KORKMAZ

Ynt: Salmonella yardım lütfen çok acilll
« Yanıtla #1 : 16 Tem 2019, 00:19:48 »
Söylediğin yöntemler elbette faydalı olacaktır. bu yöntemleri yapmadan önce çamaşır suyu ile de beton varsa yıkayıp havlandırıp temizleyebilirsin. mikropları öldürmesi için. ama 15 gün felan içeri hayvan koyma.

Ynt: Salmonella yardım lütfen çok acilll
« Yanıtla #2 : 16 Tem 2019, 10:07:28 »
Okan Bey selamlar Öncelikle linco spectin kesinlikle işe yarar kanat altlarından vur kilosuna göre, hastalığın kuluçka süresi 16-21 gün bu süre zarfında tavukları iyi gözlemlemen gerek yem yemede ve gezinmede boynunu dik tutmada zorlananlara hemen vurursan atlatırlar, şunu da unutmamak gerekir atlatanların ömür boyunca bu hastalığı taşıyıcı olarak barındırırlar. Kümesi de dediğin gibi kreçle dezenfekte etmen önemli ama sen gene de bir dezenfektan ile tüm kümesi yemlikleri follukları sulukları daha doğrusu dışkının ve hasta tavuğun gagasının değdiği her yeri güzelce temizle sonrası gözlem halsiz olduğunu gördüğün tümüne uygula bu hastalık çok çabuk yayılıyor. Hastalık yabani kuş sürüngen ve yemlerden veya insan  gıdalarından da bulaşmış olabilir sonrasında buna da dikkat etmende fayda var
Selam ile
HAKİKİ DOST, İNSAN ÖMRÜNDE ZİYNETTİR